kokainë

Shpërndante kokainë në Tiranë, arrestohet Erald Shullazi

Policia e Tiranës ka arrestuar një të ri në kuadër të operacionit të koduar “Collaboration”, pasi ky i fundit akuzohet se...

E fshehur mes bagëtive, kapet 4.5 tonë kokainë në anijen e nisur nga Kolumbia

Policia spanjolle ka sekuestruar 4.5 tonë kokainë me vlerë 105 milionë eurosh, pasi ka bastisur një anije bagëtish në ujërat e...

Kapet 180 mln euro kokainë në Spanjë, mes të arrestuarve dhe shqiptarë

Policia spanjolle ka sekuestruar një sasi prej 4500 kilogramë kokainë të fshehur në një anije mallrash, të quajtur 'Blume' dhe që...

Kapet 1.3 ton kokainë në Bari, dyshohet se ‘truri’ i ngarkesës një shqiptar

Mbi 1.3 ton kokainë u sekuestrua nga antimafia italiane në portin e Savonës në Bari, pasi zbarkoi aty përmes një anijeje...

Xhamajkë, sekuestrohet kokainë me vlerë 80 milionë dollarë 

Autoritetet xhamajkane kanë sekuestruar kokainë me vlerë 80 milionë dollarë që ishte fshehur në një anije në portin e Kingston dhe...

Me kokainë dhe kanabis në makinë, arrestohen tre persona në Lushnjë

Tre persona në Lushnjë kanë përfunduar në pranga e policisë për kultivim dhe shitje të lëndëve narkotike. Policia bën me dije se...

Sekuestrohen kokainë e automjete, dy të arrestuar në Tiranë, në kërkim një tjetër

Dy persona të cilët shpërndanin droga të dozave të forta, janë arrestuar ditën e sotme në Tiranë, ndërkohë është shpallur në...

Me 70 kg kanabis në automjet, arrestohet në Morinë 48-vjeçari rumun

Një 48-vjeçar nga Rumania është arrestuar në pikën kufitare të Morinës, në kuadër të operacionit policor të koduar “Indicia”. Në pikën kufitare...

Arrestohet irlandezi që trafikoi kokainë në Australi brenda çokollatave Kinder

Një shtetas irlandez po përballet me akuza për drogë në Australi pasi dyshohet se ka importuar rreth 120 gramë kokainë brenda gjashtë kapsulave...

Shpërndante kokainë natën e Vitit të Ri, arrestohet në flagrancë 20-vjeçari shqiptar

Një 20-vjeçar shqiptar është arrestuar natën e ndërrimit të viteve në qytezën e Fidenzas në Itali. I riu u ndalua nga...

Daci: Përdoruesit e dinë më mirë se policia se ku shpërndahet kokaina në Shqipëri

Gazetarja Glidona Daci thotë se përdoruesit e dinë më mirë se policia se ku shpërndahet kokaina në vendin tonë. Në emisionin "Good...

Kapet 950 kg kokainë në një avion, 5 të plagosur me armë zjarri gjatë operacionit

Një sasi prej 950 kg kokainë janë kapur në një avion të vogël në Guatemala. Mediat e huaja, bëjnë me dije se...

“Pseudonimi Gucci”, zyrtari kolumbian rrëfen historinë e arrestimit të shqiptarit

Denis Savri ose Denis Kliromani, i njohur me pseudonimin “Gucci”, është një nga shqiptarët i cili u arrestua në Kolumbi me...

Kapen 11 kg kokainë e heroinë në autobusin me targa shqiptare në Kroaci, 2 në pranga

Policia e Dubrovnikut gjeti 11 kilogramë kokainë dhe heroinë në një autobus me targa shqiptare në pikën kufitare. Pesë pako përmbanin heroinë,...

2 të arrestuar, 1 në kërkim, transportonin kokainë

2 persona u arrestuan, ndërsa bashkëpunëtori i tyre u shpall në kërkim pasi u kapën duke transportuar 2 kilogramë e 30...

Gazetari: Kokaina shqiptare ‘lundron’ mes Amerikës Latine dhe Dubait

Gazetari Eni Ferhati thotë se grupet kriminale shqiptare, të cilat merren me trafikimin e kokainës, janë fuqizuar më së shumti në...