kolumbi

Katër fëmijë gjenden të gjallë në Kolumbi 1 muaj pas rrëzimit të avionit

Katër fëmijë nga një komunitet indigjen në Kolumbi janë gjetur të gjallë në jug të vendit më shumë se pesë javë...

Hajdarmataj: Garancia që Shqipëria i ka dhënë “kokave të krimit” të Kolumbisë

Ish-drejtuesi i policisë Arben Hajdarmataj tha në “Now me Erla Mëhillin” se “kokat e krimit” në Kolumbi kanë një garanci për...

Lirohen 79 policë që u morën peng gjatë demonstratave në Kolumbi

Një grup policësh dhe punonjësish të fushës së naftës të marrë peng gjatë protestave në provincën jugore Caquetá të Kolumbisë janë...

Kolumbia arrin armëpushim me grupet kryesore të armatosura

Qeveria e Kolumbisë ka rënë dakord për një armëpushim gjashtë mujor me pesë grupet më të mëdha të armatosura që veprojnë...

Traditat më të mira të Krishtlindjeve nga e gjithë bota

Fatmirësisht, kufizimet e COVID-it kanë mbaruar dhe në të gjithë Evropën e mbarë botën njerëzit sot festojnë Krishlindjet e vitit 2022....

Ekskluzive| Sa paguajnë trafikantët për 1 kg kokainë në Kolumbi? Zyrtari përgjigjet

Kreu i Qendrës Kombëtare për Analizën Kriminale, Hetimin Penal dhe Interpolin, Diego Fernando Leon Suarez ka dhënë një intervistë ekskluzive për...

Ekskluzive| Zyrtari i policisë kolumbiane zbulon lidhjet e shqiptarëve me krimin

Kreu i Qendrës Kombëtare për Analizën Kriminale, Hetimin Penal dhe Interpolin, Diego Fernando Leon Suarez ka dhënë një intervistë ekskluzive për...

Trafikoi mbi 80 tonë kokainë, Don Mario dënohet me 35 vjet burg në SHBA

Një gjykatë në Nju Jork ka dënuar një udhëheqës famëkeq paraushtarak kolumbian dhe mbret të drogës me 35 vjet burg. Daniel Rendón...

E “tradhtoi” tatuazhi, kapet në Kolumbi shqiptari i kërkuar nga Interpoli

I shpallur në kërkim nga Interpoli, Deniz Sabri Klironomi (Floroiu) është kapur në Kolumbi. I njohur me nofkën “Guçi”, ai u identifikua...

‘Lufta kundër drogës dështoi’, Kolumbia kërkon strategji të re kundër narkotikëve

Presidenti i Kolumbisë, Gustavo Petro ka bërë thirrje për një strategji të re globale për të luftuar trafikun e drogës. Duke folur...

Lufta kundër drogës një dështim, paralajmëron Presidenti i ri i Kolumbisë

Presidenti kolumbian, Gustavo Petro ka bërë thirrje për një strategji të re globale për të luftuar trafikun e paligjshëm të drogës. Duke...

‘Lumi’ i kokainës nga Ekuadori, agjentë të policisë shqiptare në Guayaquil

Sasitë gjithnjë e në rritje të kokainës në Portin e Durrësit nga Ekuadori, kanë bërë që disa efektivë të Policisë së...

Agjentët e infiltruar, sekuestrohen 4 tonë kokainë dhe 1.8 milionë euro

Autoritetet italiane thonë se kanë konfiskuar 4.3 tonë kokainë me një vlerë në treg prej më shumë se 200 milionë eurosh. Sipas...

Prokurori paraguaian i Antidrogës vritet gjatë muajit të mjaltit në Kolumbi

Një prokuror i njohur paraguaian, i cili udhëhoqi një sërë çështjesh të profilit të lartë kundër krimit të organizuar dhe trafikut...

150 milionë dollarë kokainë në nëndetësen në Kolumbi

Marina kolumbiane sekuestroi katër tonelata kokainë që po transportoheshin në bordin e një nëndetëseje gjysmë të zhytur në jug të Paqësorit....