kolumbiane

Autoritetet kolumbiane kapën një rekord prej 1100 tonë kokainë në një vit

Forcat kolumbiane të sigurisë kanë sekuestruar 1100 ton kokainë në një vit, duke vendosur një rekord të ri, tha presidenti Gustavo...

Si mbijetuan 40 ditë në xhunglën e rrezikshme kolumbiane 4 fëmijë të mitur

Të premten, në mes të natës në zemër të xhunglës kolumbiane, radiot e ushtrisë u gjallëruan me mesazhin për të cilin...

Rebelët e Ushtrisë Çlirimtare Kombëtare vrasin 9 ushtarë kolumbianë

Të paktën nëntë ushtarë kolumbianë u vranë dhe nëntë të tjerë u plagosën gjatë një sulmi nga guerilët e Ushtrisë Çlirimtare...

Në kërkim për kokainën në Fier, dyshime se dy kolumbianët janë larguar nga Shqipëria

Dy kolumbianët e dyshuar që do bënin përpunimin kimik të plehut ku gjendej dhe kokaina në Frakull të Fierit, ende nuk...