kombëtare

Ibrahimoviç drejt rekordit historik, rikthehet në kombëtare 41-vjeç

Sulmuesi veteran i Milanit, Zlatan Ibrahimoviç, do të rikthehet në ekipin kombëtar të Suedisë për kualifikueset që do të mbahen për...

Vdekja e 60-vjeçarit, Urgjenca Kombëtare për Euronews: Ambulanca shkoi për 9 minuta

Urgjenca Kombëtare ka hedhur poshtë aludimet e qytetarëve për vonesë të autoambulancave. Burime zyrtare bënë me dije për Euronews Albania se 127...

A ka marrë një ftesë nga Kombëtarja? Bruno Dita flet për “Kubin Sportiv”

Futbollisti i Shkëndijës së Tetovës, Bruno Dita deklaroi se e priste një ftesë nga ekipi Kombëtar, por diçka e tillë nuk...

‘Përballja’ Sylvinho-Reja, çfarë tregojnë statistikat

Trajneri i sapozyrtarizuar i kombëtares shqiptare, Sylvinho nuk ka një eksperiencë të madhe në menaxhimin e një skuadre, madje është ndër...

‘FSHF-ja më bindi’, Sylvinho: Duam të sjellim rezultate pozitive për Kombëtaren

Sylvinho është prezantuar këtë të hënë si trajneri i ri i Kombëtares së Shqipërisë. Në deklaratën për mediat, krahas kreut të Federatës...

EMRI | 48-vjeçari brazilian, trajneri i ri i Kombëtares

Sylvinho do të jetë trajneri i ri i Kombëtares Shqiptare. Lajmi u konfirmua për emisionin “Kubi Sportiv” në Euronews Albania, nga...

Garda Kombëtare e SHBA kontrolle shtëpi më shtëpi pas stuhisë së akullit

Policia dhe Garda Kombëtare kontrolluan situatën në disa lagje të qytetit Buffalo në shtetin amerikan të Nju Jorkut duke vizituar familjet...

Tafaj: Emri i trajnerit të ri të Kombëtares do bëhet publik shumë shpejt

Specialisti i futbollit, Alban Tafaj thotë se shumë shpejt, do të bëhet publik emri i trajnerit të ri të Kombëtares. Në një...

‘Mentalitet i sëmurë’, Rudi Vata: Në Shqipëri paguajnë për të luajtur me Kombëtaren

Ish-futbollisti i Kombëtares, Rudi Vata ka lëshuar akuza të forta, duke thënë se në Shqipëri, lojtarë paguajnë në mënyrë që të...

Messi nuk tërhiqet: Do vijoj të luaj për kombëtaren e Argjentinës

Lionel Messi thotë se nuk do të tërhiqet nga futbolli ndërkombëtar, pas fitimit të Kupës së Botës. Futbollisti i PSG-së u pyet...

Zeko: Skuadra e kombëtares ka qenë më e mirë kur kishim edhe lojtarë nga Kosova

Gazetarja sportive, Enkelejda Zeko deklaroi se ekipi i kombëtares shqiptare ishte më i mirë, kur në të bënin pjesë edhe futbollistë...

Ylli Manjani tregon skuadrën e zemrës në “Katar 2022”

Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani ka treguar në emisionin "Barometri" në Euronews Albania, se për cilën  kombëtare të huaj bën tifo. Ai...

Shakohoxha “godet” Rejan: Nuk motivon kombëtaren, duhet trajneri shqiptar

Gazetari Dritan Shakohoxha tha në një intervistë për Euronews Albania se trajneri i Kombëtares nuk duhet vetëm për Instagram. Ai duhet...

‘Një trajner shqiptar’, analisti Artan Shyti: Kë do doja në krye të Kombëtares

Analisti sportiv, Artan Shyti thotë se drejtimin e ekipit kombëtar duhet ta marrë një trajner shqiptar. Në një intervistë për Euronews Albania,...

VIDEO | ‘Trajner, më fut në lojë’, Biden telefon kombëtaren e SHBA në Katar

Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Joe Biden ka telefonuar lojtarët dhe trajnerin e kombëtares amerikane, për t'iu uruar fat...

Cili do ishte trajneri ideal për Kombëtaren? Flet Ansi Agolli

Ish-futbollisti i Kombëtares, Ansi Agolli thotë se trajneri ideal, do të ishte ai i cili do e dërgonte ekipin kuqezi në...