kombetarja

Sot Kombëtarja në fushë për Euro 2024, Silvinjo nuk i trembet polakëve

Trajneri i Kombëtares shqiptare, Silvinjo dhe sulmuesi Sokol Cikalleshi dolën pasditen e të dielës në konferencën zyrtare për media, në prag...

Altin Rraklli: Trajneri Sylvinho komunikon në shqip me futbollistët e Kombëtares

Ish futbollisti i Kombëtares, Altin Rraklli thotë se trajneri i përfaqësueses shqiptare, komunikon në gjuhën shqipe me futbollistë dhe kjo është...

Ndeshja me Poloninë | Altin Lala: Ja si duhet të luajë ekipi kombëtar

Ish kapiteni i Kombëtares, Altin Lala ka folur në lidhje me ndjeshjen që Shqipëria do të luajë në transfertë ndaj Polonisë...

Silvinho merr drejtimin e Kombëtares, Duka: Objektivi Euro 2024

Presidenti i Federatës Shqiptare të Futbollit, Armando Duka, deklaroi gjatë prezantimit të Silvinhos si traneri i ri i Kombëtares se objektivi...

Reja i jep lamtumirën Kombëtares: Largohem me kokën lart

Këtë të martë u prezantua nga Federata Shqiptare e Futbollit, trajneri i ri i Kombëtares, braziliani Sylvio Mendes Campos, i njohur...

Deschamps drejt largimit, Zidane alternativa e mundshme për kombëtaren e Francës

Humbja në finalen e Kupës së Botës nuk është pritur mirë nga Federata Franceze e Futbollit, e cila duket se është...

Kombëtarja shqiptare zyrtarisht pa trajner

Kombëtarja shqiptare është zyrtarisht pa trajner. Në muajin nëntor përfundonte zyrtarisht kontrata e trajnerit Edoardo Reja, teksa ende nuk dihet se...

Sot luhet miqësorja Shqipëri-Armeni, kuqezinjtë kërkojnë fitoren

Sot në orën 17:30 Kombëtarja Shqiptare do të luajë miqësoren e radhës dhe të fundit për këtë vit kalendarik, ndaj Armenisë...

Publikohet formacioni, si rreshtohet Shqipëria në ndeshjen ndaj Italisë

Pak orë para ndeshjes miqësore me Italinë, është publikuar formacioni zyrtar i Kombëtares Shqiptare. Në portë do të jetë Etrit Berisha, në...

‘Reja s’pati sukses’, Rraklli: Pse të mos kemi trajner shqiptar për Kombëtaren?

Ish-futbollisti i Kombëtares Shqiptare, Altin Rrakli thotë se trajneri aktual i kuqezinjve, Edi Reja nuk ka pasur sukses në kompeticionet e...

Përballja e tretë me Katarin, Kallaku dhe Hakaj: Duam rezultat pozitiv

Kombëtarja shqiptare vijon përgatitjet në Marbeja të Spanjës në kuadër të miqësores me Katarin. Të gjithë lojtarët e thirrur nga Reja janë...

Në Itali e bëjnë fakt, Luigi Di Biagio në krye të kombëtares shqiptare

Tre vjet pasi zëvendësoi patriotin e tij Christian Panucci në krye të kombëtares shqiptare, Edoardo Reja duket se është në ditët...

Altin Rraklli: Kombëtarja ka nevojë për një trajner shqiptar që jeton në Shqipëri

Ish-futbollisti, Altin Rraklli thotë se ekipi kombëtar ka nevojë për një trajner shqiptar, i cili jeton në Shqipëri dhe e njeh...

Cikli i trajnerit Reja te kombëtarja ka përfunduar, thotë gazetari sportiv

Gazetari sportiv, Tami Kone thotë se cikli i trajnerit italian, Edi Reja ka përfunduar në kombëtaren shqiptare. Në një intervistë për Euronews...

Emrat që pritet të drejtojnë Kombëtaren

Ilir Daja, Besnik Hasi apo teknikë apo ish-futbollistë nga seria italiane pritet të drejtojnë Kombëtaren në nëntor. Ende nuk ka asnjë njoftim...

Reja nuk largohet, FSHF përgënjeshtron marrëveshjen me Di Biaggion

Edoardo Reja nuk do largohet nga drejtimi i Kombëtares. Në një njoftim për mediat, Federata Shqiptare e Futbollit thotë se nuk...