kombetarja

Emrat që pritet të drejtojnë Kombëtaren

Ilir Daja, Besnik Hasi apo teknikë apo ish-futbollistë nga seria italiane pritet të drejtojnë Kombëtaren në nëntor. Ende nuk ka asnjë njoftim...

Reja nuk largohet, FSHF përgënjeshtron marrëveshjen me Di Biaggion

Edoardo Reja nuk do largohet nga drejtimi i Kombëtares. Në një njoftim për mediat, Federata Shqiptare e Futbollit thotë se nuk...

Pse u zemëruan ‘Tifozët Kuqezi’? Ardit Saliaj tregon arsyet

Ardit Saliaj përfaqësues i 'Tifozëve Kuqezi' tha se ndeshjet e fundit të Kombëtares kanë qenë shumë zhgënjyese, me mungesë të theksuar...

Shorti i Euro 2024, përcaktohen vazot, kundërshtarët e mundshëm të Shqipërisë

Kombëtarja shqiptare nuk ia doli të siguronte një biletë për në fazën play-off të Euro 2024 nëpërmjet Ligës së Kombeve, kështu...

VIDEO| Tifozët kuqezi sfidojnë shiun në mbështetje të Kombëtares

Tifozët kuqezi kanë vërshuar rrugëve të kryeqytetit duke shprehur mbështetjen për Kombëtaren që do të luajë sot ndeshjen e fundit të...

De Biasi analizon kombëtaren: Interesi i të gjithëve duhet të jetë mbi atë personal

Humbja me Izraelin i dha fund shpresave të Shqipërisë për t’u renditur në krye të grupit në Ligën e Kombeve. Një...

Gianni de Biasi: Do doja të kisha në skuadër disa nga lojtarët që i ka Reja

Ish-trajneri i Kombëtares Shqiptare, Gianni de Biasi, thotë se ka disa futbollistë nga skuadra aktuale e drejtuar nga Edoardo Reja, të...

Gianni de Biasi tregon muzikën që futbollistët dëgjonin para se të dilnin në fushë

Ish-trajneri i Kombëtares Shqiptare, Gianni de Biasi, deklaroi se futbollistët dëgjonin himnin kombëtar para se të dilnin në fushë. Në një intervistë...

Baku: Kombëtarja ka brez fantastik, por Reja është trajner me stil të vjetër

Gazetari sportiv, Ervin Baku thotë se kombëtarja shqiptare ka një brez fantastik lojtarësh, por trajneri Edi Reja ka stil të vjetër. Në...

Ndeshja me Izraelin, Broja e Laçi: Jemi përgatitur 100%, në Tel Aviv për 3 pikë

Kur kanë mbetur edhe dy ditë nga përballja me Izraelin, kombëtarja shqiptare vijon stërvitjet intensive në Durrës, aty ku është zhvilluar...

Shqipëria në vendnumëro në renditjen e re të FIFA-s

FIFA ka publikuar renditjen e re për kombëtaret e futbollit, ku Shqipëria është renditur sërish në vendin e 66-të me 1361.81...

Liga e Kombeve, Kosova me mungesa në ndeshjen ndaj Qipros

Kombëtarja e Kosovës është nisur drejt Qipros këtë të mërkurë, në kuadër të ndeshjes së parë për Ligën e Kombeve. Ndeshja do...

Cikalleshi: Fitorja ndaj Islandës, hap i rëndësishëm për vendin e parë

Kombëtarja shqiptare ka nisur që prej 26 majit grumbullimin dhe përgatitjet për dy sfidat zyrtare ndaj Islandës dhe Izraelit, të vlefshme...

Liga e Kombeve, Reja publikon listën e lojtarëve për 2 sfidat e para

Në fillim të muajit qershor Kombëtarja shqiptare e futbollit do të zhvillojë dy përballjet e para për Ligën e Kombeve më...

Kush është shqiptari i vetëm që mund luajë në finalen e Conference League

Sot në mbrëmje për herë të parë luhet finalja e Conference Legue në Air Albania. Kush do të jetë fituesi i...