komisioni i ligjeve

Kreu i SPAK: Nuk kam ndier presion politik gjatë ushtrimit të detyrës

Kreu i SPAK Altin Dumani, raportoi këtë të premte përpara Komisionit të Ligjeve, për punën e kryer gjatë vitit 2022. Ndër të...

PS-PD bashkojnë votat, Komisioni i ligjeve miraton rritjen e pagave

Mazhoranca dhe opozita miratuan në unanimitet në komisionin e ligjeve projektligjin për rritjen e pagave në administratën publike dhe institucionet e...

Komisioni i Ligjeve zhvillon sot seancë dëgjimore për hartën e re gjyqësore

Këtë të mërkurë, në Komisionin e Ligjeve do të zhvillohet seanca dëgjimore për hartën e re gjyqësore. Në seancë janë thirrur për...

Komisioni i Ligjeve miraton raportin, kandidatura e Begajt shkon në Kuvend

Komisioni i Ligjeve ka miratuar raportin për kandidaturën e Bajram Begaj për postin e Presidentit të Republikës. Ky raport do t'i përcillet...

Kraja tregon se për çfarë përdoren paratë e konfiskuara

Kreu i SPAK, Arben Kraja deklaron se me paratë e konsifikuara nga aktivitetet kriminale janë ngritur laboratorë eksperimentalë. Gjatë raportimit të tij...

‘7 prokurorë s’bëjnë asgjë’, Çela përplaset me Xhafajn në Komisionin e Ligjeve

Fatmir Xhafaj, një ndër hartuesit kryesorë të reformës në drejtësi nuk i kanë shpëtuar deklaratat e Prokurorit të Përgjithshëm për shtim...

Mblidhet Komisioni i Ligjeve për presidentin, palët pa asnjë emër

Sot në orën 09:00 u mblodh Komisioni i Ligjeve për zgjedhjen e presidentit të ri, ku është konstatuar se nuk ka...