komisioni

‘Rithemelimi’ i përgjigjet Yuri Kim: Tërhiqu, po ndërhyn në zgjedhje

Komisioni i Rithemelimit e cilësoi ndërhyrje në fushatë deklaratën e ambasadores Yuri Kim për kandidatët e tyre dhe i kërkoi ambasadores...

Tabaku: Padi ndaj Emiriana Sakos se refuzoi të dëshmojë për inceneratorët

Kryetarja e Bashkisë Durrës u largua nga mbledhja e Komisionit për Inceneratorët ku ishte thirrur për të dëshmuar, gjë që e...

Tabaku në SPAK për inceneratorët

Jorida Tabaku është paraqitur në ambientet e SPAK të hënën. Nënkryetarja e Partisë Demokratike është thirrur nga Prokuroria e Posaçme lidhur me...

Tabaku për inceneratorët: Ata që kanë shkelur ligjin janë sot në qeveri

Komisioni Hetimor për Inceneratorët shqyrtoi sot procedurat dhe fondet e dhëna për ngritjen dhe funksionimin e Inceneratorit të Fierit. Kryetarja e Komisionit,...

Hetimi për inceneratorët, dëshmitarët japin sqarime

2 javë kohë i kanë mbetur komisionit hetimor për inceneratorët për të nxjerrë një raport për tre impiantet në Tiranë, Fier...

Dëshmitë në Komisionin e hetimit për inceneratorët

Komisioni Hetimor në Kuvend nisi sot marrjen e dëshmive për hetimin që ka nisur për inceneratorët e Fierit, Tiranës dhe Elbasanit. Para...

Shkeljet për të cilat Kuvendi shkarkoi Metën

Presidenti Ilir Meta ka shkelur të paktën 5 herë Kushtetutën me deklaratat dhe vendimet para zgjedhjeve të përgjithshme të 25 prillit. Ky...

Dega e PD Durrës propozon Luan Hotin si kandidat në zgjedhje

Dega e Partisë Demokratike në Durrës propozoi Luan Hotin si kandidat në zgjedhjet e pjesshme vendore të 6 marsit. Hoti konfirmon për...

Berisha e LSI bëhen bashkë në koalicionin ‘Shtëpia e Lirisë’

11 parti politike do garojnë në zgjedhjet e pjesshme të 6 marsit. Nuk marrin pjesë në zgjedhje 6 parti që morën mandat...

Mbyllet votimi në Durrës për kandidatët e Berishës në zgjedhjet lokale

Në Durrës është mbyllur votimi për përzgjedhjen e kandidatit të Komisionit të Rithemelimit në zgjedhjet e pjesshme vendore më 6 mars. Brenda...

Kandidatët e Berishës, koalicion me disa parti për hyrjen në zgjedhjet lokale 

Kandidatët e Komisionit të Rithemelimit që do të garojnë në zgjedhjet e 6 marsit do të mbështeten nga disa parti dhe...