komuna

Gjendet pa shenja jete një person te Komuna e Parisit

Një 60-vjeçar është gjetur pa shenja jete në lagjen e Komunës së Parisit në kryeqytet, mëngjesin e kësaj të hëne. Sipas informacioneve...

5 komunat me numrin më të lartë të infektimeve me COVID në Kosovë

Në Kosovë, numri i të infektuarve me koronavirus është 8,004. Komuna e Prishtinës ka numrin më të madh me 1,277 raste aktive,...

Kurti mohon të ketë një plan për asociacionin e komunave me shumicë serbe

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka deklaruar se nuk është në dijeni për ndonjë plan për asociacionin e komunave me shumicë...

Kosovë: Arrestohen 2 persona në aksionin ‘Brezovica’

Prokuroria Themelore në Ferizaj, ka njoftuar së në kuadër të aksionit “Brezovica” ka arrestuar dy persona dhe ka bastisur shtatë lokacione...