komunizmi

Dy fotografitë e rralla: Si e shtrembëroi komunizmi shpalljen e Pavarësisë

Studiuesi Erald Kapri tregoi në emisionin Now në Euronews Albania 2 foto nga momenti i ngritjes së flamurit nga Ismail Qemali...

Roland Qafoku: Çfarë na turpëron në 110 vite pavarësi

Analisti Roland Qafoku thotë se në historinë e shtetit shqiptar në 110 vite të Pavarësisë, ka ngjarje të cilët na turpërojnë...

Arben Ristani: Ata që bënë komunizmin nuk mund të bëjnë dhe demokracinë

Anëtari i kryesisë së Partisë Demokratike, Arben Ristani tha për “Barometri” në Euronews Albania se s’mund të bëjnë demokraci të njëjtët...

Aktorët e Vlorës kundër dekomunistizimit të artit: Ishin filmat më të mirë

Propozimi për ndalimin e shfaqjes së filmave të realitetit komunist, i ndërmarrë nga Grupi Parlamentar i Partisë Demokratike, është quajtur absurd...