koncert

Publikohet fotoja e fundit e Tina Turner përpara vdekjes

Fotoja e fundit e Tina Turner tregon këngëtaren legjendare në shtëpi me pantallona sportive, duke kujtuar disa nga momentet më krenare...

Koncert për Mihallaq Andrean, kantautori rikthehet në skenë pas disa vitesh mungesë

Mihallaq Andrea, kantautori që ka në repertorin e tij 500 këngë është rikthyer në skenë pas disa vitesh mungesë. Mihallaq Andrea, kantautori i...

Dua Lipa koncert në Serbi?! Gazetarët sqarojnë sa gjasa ka që të ndodhë…

Një skandal është shënuar në ndeshjen e dy ditëve më parë në kampionatin holandez mes skuadrave të Twentes dhe Sparta Rotterdamit ku...

Koncert klasik në Lezhë, aktiviteti nga nxënësit e shkollës “Besëlidhja”

E shtuna ka rezervuar për artdashësit lezhjanë një koncert muzikor të shumëpritur. Për herë të parë në qytet u zhvillua një koncert...

“Ricchi e Poveri” koncert në Vlorë

"Ricchi e Poveri", grupi i famshëm i muzikës italiane të viteve ‘80 do të performojnë në Vlore. Hitet e njohura të...

“Koncert në vitin 36’”, Kabashi zbulon detajin nga produksioni që i rezistoi kohës

Restaurimi i filmit ''Koncert në vitin 1936'' solli në studion e Euronews Albania një prej personazheve më identifikues të këtij produksioni,...

“Në plazh bënte ‘mu’, shumë e bukur”- Kabashi zbulon pianisten e Koncert në vitin 36

Mirush Kabashi ka zbuluar në studion e Euronews disa nga të pathënat e filimit “Koncert në vitin 36”. Aktori i njohur...

Dua Lipa ne Tiranë, ylli ndërkombëtar koncert më 28 nëntor

110-vjetori i pavarësisë së Shqipërisë do të sjell në tiranë këngëtaren me famë ndërkombëtare Dua Lipa. Ylli i muzikës pop me origjinë shqiptare...

Të lidhur nga Rita Ora

Ditën e hënë Tirana është ndezur sërish nga festa, argëtimi dhe muzika. Kësaj here ishte artistja tjetër shqiptare me famë botërore,...

Rita Ora tregon pse ka vetëm gra në koncert

Këngëtarja Rita Ora tha se emri i saj krah një emri të madh si ai i Naim Frashërit e bën titullin...

A do bashkëpunojë me Dua Lipën e Bebe Rexhën, përgjigjet Rita Ora

Këngëtarja shqiptare me famë botërore Rita Ora do të mbajë një koncert falas në Tiranë, në orën 20:00 të së martës. Mes...

Një koncert me vajza, kush do të këndojë në koncertin e Rita Orës?

Iva Beharaj, drejtoreshë e Rinisë në Bashkinë Tiranë tregoi për Euronews Albania se në koncertin e Rita Orës do të ketë...

Rita Ora koncert falas në Tiranë të martën

Të martën në orën 20:00 të mbrëmjes Rita Ora, këngëtarja shqiptare, do të performojë në sheshin Skënderbej. Të gjithë do të...

Nën frymën e Kujtim Alisë, në 1-vjetorin e ndarjes nga jeta, koncert nga e bija

Mjeshtri i Madh, profersor Kujtim Alija u kujtua “Frymë nën fryme” në koncertin recital në teatrin "Migjeni" nga vajza e tij,...

Ylli i popit turk arrestohet për nxitje të urrejtjes

Ylli i popit turk, Gulsen u arrestua për "nxitje të urrejtjes dhe armiqësisë" pasi bëri një shaka për shkollat ​​fetare, raporton...

Dua Lipa nuk do të këndojë në ‘Sunny Hill’

Fat Gjakova, një nga organizatorët e ‘Sunny Hill’ tha në një intervistë për Euronews Albania se Dua Lipa nuk do të...