koncesioni

Koncesioni i sterilizimit, Berisha sulmon SPAK: Nuk hetoi zyrtarët e lartë

Ish-kryeministri Sali Berisha ka vijuar sulmet në lidhje me aferën e koncesionit të “sterilizimit” dhe hetimet që po bën SPAK për...

U dhanë miliona euro për inceneratorët pa studime fizibiliteti, thotë eksperti

Shteti shqiptar ka paguar miliona euro për inceneratorët për projekte pa studim fizibiliteti, tha eksperti për politikat ekonomike, Vjold Danaj. Në emisionin...

Si luftohet korrupsioni, sipas juristit Manjani

Shqiptarët mendojnë në shumicë se koncesioni i inceneratorëve është një aferë korruptive, sipas sondazhit të Barometrit. Por, si luftohet korrupsioni sipas juristit...