konflikti

Zelensky: Konflikti Izrael-Gaza po tërheq fokusin prej konfliktit në Ukrainë

Lufta Izrael-Gaza është “duke e marrë fokusin” nga konflikti në Ukrainë, ka thënë presidenti i shtetit, Volodymyr Zelensky. Ai ka thënë se...

Putin: Konflikti midis Izraelit dhe Hamasit mund të përhapet përtej Lindjes së Mesme

Presidenti rus Vladimir Putin paralajmëroi se konflikti i Izraelit me Hamasin mund të përhapet shumë përtej Lindjes së Mesme dhe tha...

Konflikt për pronat mes dy familjeve në Vaun e Dejës, parandalohet tragjedia

Një konflikti për motive pronësie, mes pjesëtarëve të 2 familjeve, është ndaluar të përshkallëzohet në Vaun e Dejës. Ka qenë policia ajo...

“Vuçiç të dorëhiqet”- Deputeti serb: Gjenerator i konfliktit, po sakrifikon rininë

“Vuçiç ka sakrifikuar rininë serbe në Kosovë në luftën me Albin Kurtin”, kjo është deklarata e fortë që ka bërë deputeti...

S’donte të shtrohej në spital, si nisi konflikti i 62-vjeçarit me familjen në Maliq

Pasi rezistoi për rreth tetë orë duke iu kundërvënë me armë forcat e RENEA-s dhe policisë, 62-vjeçari Ramiz Muçollari nga Maliq...

Rama: Shpresoj që konflikti në Veri të zgjidhet para se të ketë masa të forta nga BE

Kryeministri Edi Rama ka reaguar përmes një postimi në Twitter në lidhje me tensionet në veri të Kosovës. Në reagimin e...

“Merreni me vete Shkëlqimin”- Si nisi konflikti me Berishën sipas Zylfie Haklaj

Në emsionin Review në Euronews Albania, u rikthye dhe njëherë në vëmendje historia e vrasjes së vëllezërve Haklaj. Gazetarja Jonida Shehu lexoi...

A ka fakte që shpërthimin e ka bërë qeveria? Balliu përgjigjet për rastin e Ndrecës

Shefi i Organizimit të Rithemelimit, Klevis Balliu, ka reaguar përmes një lidhjeje të drejtëpërdrejtë me Euronews Albania, në lidhje me shpërthimin...

Parandalohet konflikti me armë në Vlorë

Policia e Vlorës ka parandaluar përshkallëzimin e mëtejshëm i një konflikti me armë zjarri. Në pranga është vënë A. S., 58 vjeç,...

U qëllua nga një makinë në lëvizje, detaje nga konflikti me armë në Lushnjë

Një grua ka mbetur e plagosur me armë zjarri pasditen e së enjtes në Lushnjë. Burime për Euronews Albania bëjnë me dije...

Rrezik konflikti Kinë-SHBA, shefi i diplomacisë: Luftë nëse Amerika s’ndryshon kurs

Në një konferencë shtypi, të mbajtur në kuadër të sesionit vjetor të legjislaturës kineze, shefi i ri i diplomacisë së Pekinit...

“Po provokohet konflikt botëror” Medvedev kërcënon me zgjerimin e kufijëve të Rusisë

Dmitry Medvedev, nënkryetari i Këshillit të Sigurimit rus, pohoi të premten se Moska duhet të shtyjë "kufijtë e kërcënimeve" sa më...

Putin fjalim në Moskë: Ukraina filloi luftën, ne mbrojtëm njerëzit tanë

Putin mbajti këtë të martë një fjalim në Moskë në lidhje me luftën në Ukrainë. Presidenti rus vijoi të akuzojë Ukrainën për...

OKB kërkon të shmanget përshkallëzimi i luftës në Ukrainë

Sekretari i përgjithshëm i Kombeve të Bashkuara, Antonio Guterres, shprehu shqetësim për raportet për një sulm të dyshuar raketor në Poloni...

17-vjeçari kishte lidhje me vajzën e autorit, detaje nga masakra me 3 të vrarë

Tre të vdekur dhe dy të plagosur është bilanci i një ngjarjeje të rëndë në qytetin e Klosit. Mesditën e kësaj të...

100 ditë luftë në Ukrainë, Putin shkarkon 5 gjeneralë

Presidenti rus, Vladimir Putin ka shkarkuar këtë javë 5 gjeneralë nisur nga vështirësitë të Moska po has në pushtimin e Ukrainës. Ggazeta...