kongres

Kongresi i Partisë Komuniste të Kinës, Xi Jinping pritet të marrë mandatin e tretë

Partia Komuniste e Kinës ka hapur punimet e Kongresit, ku pritet që presidenti Xi Jinping, të marrë një mandat të tretë...

Rama kthehet në Tiranë pas kongresit “frymëzues” në Berlin

Një kongres frymëzues, kështu e ka cilësuar kryeministri Edi Rama, kongresin e Berlinit, ndërsa konfirmoi se po kthehet në Tiranë për...

Publikohen dëshmitë kundër Trump, orkestroi trazirat në Kongres më 6 janar 2021

Nisën një ditë më parë seancat dëgjimore për sulmin i cili tronditi Kongresin amerikan më 6 janar 2021  ku një grup...

Gjiknuri fton të rinjtë për t’u bërë pjesë e PS-së

Partia Socialiste ka pasur dështime dhe gabime, por ka vullnet për të ecur përpara. Kështu u shpreh Damian Gjiknuri në Kongresin...

PS-ja mbledh asamblenë në funksion të Kongresit

Partia Socialiste do të mbledhë asamblenë më 6 prill, 3 ditë para Kongresit. Gazetarja Eksiola Shehu raportoi se mbledhja do të...