kongresi i ps

Votimi brenda PS, Klosi merr më shumë vota se Gjiknuri

Delegatët e Partisë Socialiste kanë votëbesuar Damian Gjiknurin për të vijuar detyrën e tij si Sekretar i Përgjithshëm i partisë. 277 anëtarë...

Meta paralajmëron ‘komitet transparence për aferën e inceneratorëve’

Presidenti, Ilir Meta në një konferencë për mediat ka lajmëruar se do të krijojë një komitet të përbërë nga ekspertë për...

PS bën ndryshime në organizim, shton 3 sekretariate

Në përfundim të fjalimit që ka zgjatur rreth 90 minuta, kreu i Partisë Socialiste, Edi Rama bëri me dije disa ndryshime...

Balla sulmon Metën: Ka shpërdoruar detyrën, do vendosim një president normal

“Ne do i japim Shqipërisë një president normal dhe krejtësisht të ndryshëm nga Ilir Meta”. Është kjo deklarata e bërë nga kreu...

Spiropali: Kemi fituar luftën kundër kultivimit të kanabisit

“Luftën me kultivimin e bimëve narkotike e kemi fituar”. Kështu deklaroi Ministrja për Shtetin Elisa Spiropali gjatë fjalës së saj në...

Rama në Asamblenë e PS: Duhet të jemi një parti e hapur

Partia Socialiste mblodhi pasditen e së mërkurës Asamblenë Kombëtare. Mbledhja u zhvillua online dhe kishte në rendin e ditës thirrjen e kongresit...

PS mbledh sot Asamblenë Kombëtare, pritet të prezantohet statuti i ri

Partia Socialiste do të mbledhë sot në orën 17:00 Asamblenë Kombëtare. Mbledhja pritet të zhvillohet online, ku do të prezantohet dhe statuti...