kontrate

Zbulohen klauzolat speciale në kontratën e Paulo Dybala

Sulmuesi argjentinas, Paulo Dybala po kalon një sezon fantastik me Romën, që prej se iu bashkua nga Juventusi në verën e...

89 % e gazetarëve shqiptarë janë me kontratë, por a respektohen realisht?

Gazetarja Klaudja Karabolli thotë se aktualisht, 89 % e gazetarëve shqiptarë kanë një kontratë të rregullt pune. Në emisionin "Good Morning Albanians"...

‘Koha për një sfidë të re’, Ronaldo flet pas përfundimit të kontratës me Man Utd

Cristiano Ronaldo ka reaguar pasi klubi anglez, Manchester United bëri të ditur se kontrata e portugezit do të ndërpritet me efekt...

Armando Broja qëndron te Chelsea, sulmuesi shqiptar firmos kontratë 6-vjeçare

Sulmuesi shqiptar, Armando Broja ka nënshkruar një kontratë të re me skuadrën angleze të Chelsea-s. Lajmin e ka bërë të ditur vetë...

Çelsi në bisedime me Armando Brojën për një kontratë të re

Sulmuesi i kombëtares shqiptare, Armando Broja është një ndër emrat më të lakuar të merkatos verore. Pas huazimit te Sauthempton sezonin e...

Ançeloti: Do të tërhiqem nga futbolli pas përfundimit të kontratës me Real Madrid

Trajneri italian i Realit të Madridit, Karlo Ançeloti deklaroi se do të tërhiqet nga trajnimi pas përfundimit të kontratës me madrilenët. Deklaratën,...

Ibrahimoviç firmos me Milanin, edhe një vit me klubin kuqezi

Milan dhe Zlatan Ibrahimoviç do të qëndrojnë së bashku edhe për një sezon. Sulmuesi suedez ka nënshkruar kontratën që do ta...

PSG i ofron Lionel Mesit rinovim të kontratës, pritet vendimi i argjentinasit

Paris Saint Germain (PSG) i ka ofruar Lionel Mesit rinovimin e kontratës edhe për një tjetër sezon. Shtatë herë fituesi i “Topit të...

Kristjan Asllani firmos me Interin, mesfushorin shqiptar e prezanton Lukaku

Mesfushori shqiptar, Kristjan Asllani është zyrtarizuar si futbollist i Interit, teksa ditën e sotme ka firmosur kontratën. Klubi italian ka publikuar në...

Ivan Perisiç nënshkruan kontratë 2-vjeçare me Totenhemin

Ivan Perisiç është lojtari më i ri i Totenhem. Futbollisti kroat ka nënshkruar një kontratë 2-vjeçare me ekipin londinez. Lajmin e ka...

Nojer rinovon kontratën me Bajernin e Mynihut edhe për dy vite të tjera

Manuel Nojer dhe Bajerni i Mynihut do të vijojnë bashkëpunimin mes tyre edhe për dy vitet e ardhshme. Lajmin e ka konfirmuar...

Mbape qëndron në Paris, firmos edhe për 3 vite të tjera

Kilian Mbape do të jetë lojtar i Paris Saint Germain edhe për 3 vite të tjera. Francezi ka nëshkruar një kontratë...

Incenerator në Zimbabve, koncesionari i Tiranës merr kontratën 400 milionë €

‘Geo Genix’ BV, kompania koncesionare e inceneratorit të Tiranës ka arritur që të fitojë kontratën për ndërtimin e një inceneratori në...

Mbape drejt rinovimit me PSG-në

Kilian Mbape pritet të qëndrojë në Paris edhe për dy vite të tjera. Kështu raporton Le Parisien, sipas së cilës, 23-vjeçari...