kontroll

“Me leverdi”, Sulaj: Një teknolog paguan pak për studimet dhe merr rrogë të lartë

15 mijë lek të reja kushtojnë studimet në Universitetin Bujqësor për teknolog, ndërsa pagesat në tregun e punës janë mbi 80...

30 mjete lundruese të bllokuara nga Vlora në Sarandë, gjoba deri në 1 milion lekë

Policia ka bllokuar 30 mjete të tjera lundruese gjatë kontrolleve nga Vlora në Sarandë. Bëhet fjalë për 12 Jet Ski, 13...

A jemi në fazë emergjente? Tushe: Ka institucione audituese për qendrat e PAK

Sociologu Gëzim Tushe tha për “Review” në Euronews Albania se ka institucione audituese për qendrat e personave me aftësi të kufizuara. Sipas...

3 skuadra italiane nën hetim| Kontrolle në selitë e Romës, Lazios dhe Salernitanës

Guardia di Financa e Romës me urdhër të Porkurorisë ka vijuar kontrollet në selitë qëndrore të 3 skuadrave italiane të futbollit...

Pse BKH ‘zbarkoi’ në banesat e Ahmetajt? Kreshnik Spahiu: Mund të gjenden prova

Analisti Kreshnik Spahiu thotë se kontrolli i banesave të ish zëvendëskryeministrit Arben Ahmetaj nga Byroja Kombëtare e Hetimit (BKH), ka ardhur...

Kontrollet në banesat e Arben Ahmetajt, Tabaku: Veprim i vonuar, duhej bërë më parë

Deputetja e Partisë Demokratike, Jorida Tabaku e cilëson një veprim të vonuar kontrollet e bëra ditën e djeshme nga BKH në...

FBI-ja kontrollon shtëpinë e Mike Pence

Agjentë të Byrosë Federale të Hetimeve (FBI) aktualisht janë duke kontrolluar shtëpinë në Indiana të ish-zëvendëspresidentit amerikan, Mike Pence, për dokumente...

FBI kontrollon shtëpinë e presidentit Biden në Delaware

FBI po kontrollon shtëpinë e presidentit Joe Biden në Delaware si pjesë e një hetimi për dokumente të klasifikuara, thotë avokati...

Stilistja: Meshkujt shqiptarë duan t’i kenë gratë nën kontroll

Stilistja Enxhi Valteri deklaroi në emisionin “Goodmornings Albanians” në Euronews se meshkujt shqiptar kanë mentalitetin që duan t’i kenë gratë e...

Si do kontrollohen bastet online? Flet presidenti i KOKSH-it, Fidel Ylli

Presidenti i Komitetit Olimpik Kombëtar Shqiptar (KOKSH), Fidel Ylli deklaroi se qeveria do t'i kontrollojë bastet online. Në një intervistë për Euronews...

Kontroll ndërtesave pas tërmetit, procesi do kushtojë 8 milionë euro

Ndërtimet e bëra në mënyrë informale pas vitit 1990, shkollat, konviktet, spitalet, digat e minierat do të vlerësohen për sigurinë e...

Mjekja okuliste: Pas moshës 2-vjeçare duhen bërë patjetër kontrolle

Mjekja Klajda Bardhi thotë se një fëmijë i porsalindur duhet vizituar ng okulisti, për të marrë konstatimin e parë nëse është...

Tabu për kontroll gjinekologjik, mjeku: Rekomandoj vizitat edhe pa pasur një problem

Ka një lloj tabuje kur vjen puna te kontrolli gjinekologjik. Mjeku Maksim Jani tha për Euronews Albania në emisionin “Fast Check” se...

Lleshaj: Sipërfaqja detare e pakontrolluar, si një xhungël ku nuk funksionon ligji

Sipërfaqja detare në Shqipëri është e pakontrolluar dhe është si një lloj xhungle ku nuk funksionon rregulli dhe ligji. Kështu u shpreh...

Forcat ruse marrin nën kontroll rajonin e Luhanskut

Rusia tha se kishte marrë kontrollin e plotë të rajonit lindor ukrainas të Luhansk të dielën pasi pushtoi bastionin e fundit...

Rusia pretendon se forcat e saj kanë nën kontroll rajonin e Ukrainës Lindore

Rusia pretendon se forcat e saj kanë marrë nën kontroll të plotë rajonin e Luhanskut në Ukrainën Lindore, pasi pushtuan qytetin...