kopshti

Veliaj: Lagjja 13 një model, mandatin tjetër investojmë edhe te Kopshti Botanik

Transformimi që ka pësuar zona e Liqenit të Thatë me krijimin e lagjes 13 ishte në fokus të fjalës së kryebashkiakut Erion...

Kopshti zoologjik mbyllet pjesërisht pas arratisjes së kobrës helmuese

Një kopsht zoologjik në Suedi është mbyllur pjesërisht pasi një gjarpër helmues u arratis nga rrethimi i tij gjatë fundjavës. Stafi në...

‘Kujdesu që nesër mos të të mohojë yt bir’, nëna e përlotur i drejtohet Ramës

Prindërit që dërgonin fëmijët në kopshtin “Zubeyde Hanim”, pjesë e shoqërisë ‘Turgut Ozal Education kanë kundërshtuar mbylljen e kopshtit duke protestuar...

Mentor Kikia: Trauma që i ka shkaktuar Rama shkollave të Gulenit në Shqipëri

Analisti Mentor Kikia tha në “Now” me Erla Mëhillin se e konsideron humbje kohe përpjekjen për të gjetur arsye tek arsyet...

Gjykata Administrative rrëzon kërkesën e ‘Turgut Ozal’

Gjykata Administrative ka rrëzuar kërkesën e kopshtit turk ‘Turgut Ozal’ për pezullimin e vendimit për mbylljen. Sipas Ministrisë së Arsimit, mbyllja është...

Kopshti publik më vdekjeprurës në botë

Shenja në portën e zezë prej hekuri thotë: "Këto bimë mund të vrasin", dhe është e ilustruar me një kafkë dhe...