kore e jugut

Pheniani: Stërvitjet e SHBA-së dhe Koresë së Jugut, provokim i rrezikshëm

Ambasadori i Koresë së Veriut në Kombet e Bashkuara, Han Taw Song paralajmëroi se stërvitjet e fundit ushtarake nga Shtetet e...

U shtypën nga turma, 59 të vdekur në festën e Halloween në Korenë e Jugut

Pesëdhjetë e nëntë persona kanë vdekur pasi u shtypën nga një turmë e madhe që kishte dalë për festën e Halloween,...

Kampione bote në kategorinë “Wallnes, flet për Euronews Albania Getta Beqa

Getta Beqa, e cila ditën e djeshme fitoi titullin kampione bote në kategorinë "Wallnes" në Kampionatin Botëror të Fitness në Korenë...

Koreja e Jugut kërkon bisedime pas lëshimit të raketave nga Veriu

Bisedimet me Korenë e Veriut nuk duhet të jenë për shfaqje politike, por të kontribuojnë në vendosjen e paqes. Kështu u shpreh...

Koreja e Veriut lëshon dy raketa detare

Koreja e Veriut ka lëshuar dy raketa detare në det mëngjesin e së mërkurës, sipas zyrtarëve të Koresë së Jugut, në...

Korea e Jugut, pako ndihmash Veriut në këmbim të demilitarizimit

Presidenti i ri i Koresë së Jugut i ka ofruar një paketë gjithëpërfshirëse ndihmash Veriut, në këmbim të asgjësimit të arsenalit...

Të paktën 8 viktima nga përmbytjet në Korenë e Jugut

Të paktën tetë njerëz kanë vdekur dhe 14 të tjerë janë lënduar, si pasojë e përmbytjeve në kryeqytetin e Koresë së...