korejaejugut

SHBA dhe Koreja e Jugut dakord për masa frenuese ndaj Koresë së Veriut

Presidenti Joe Biden dhe homologu i tij i ri i Koresë së Jugut Yoon Suk-yeol, kanë rënë dakord për të shtuar...

Disa vende u kërkojnë shtetasve të tyre të largohen nga Ukraina

Disa shtete u kanë kërkuar qytetarëve të tyre të largohen nga Ukraina, pasi shqetësimet se Rusia do ta pushtojë atë, sa...

Koreja e Jugut shënon rekord infektimesh me COVID

38,691 raste të reja me COVID-19 u konfirmuan brenda 24 orëve të fundit në Korenë e Jugut, duke shënuar shifrën më...