korrik

Shqiptarët kursejnë për ushqime, në korrik u ulën importet dhe për karburantet

Çmimet e larta kanë ulur konsumin për produktet bazë të shqiptarëve. Sipas të dhënave të Institutit të Statistikave, importet e mallrave në...

Koncerte e ekspozita nga Shkodra në Himarë, aktivitetet kulturore të korrikut

Kushdo që ka nisur pushimet apo do të kalojë një pasdite ndryshe padyshim duhet të bëjë pjesë të axhendes edhe aktivitetet kulturore. Koncerte,...

Bushati: Protesta e Berishës, provë për vjeshtën e ardhshme

Sali Berisha ka lajmëruar protestë më 6 korrik kundër qeverisjes së Edi Ramës. Për analistin Andi Bushati, kjo protestë nuk do ta...

Bypass i Vlorës do të jetë gati në korrik, sipas Ballukut

Bypass-i Vlorës do të jetë plotësisht gati në javën e parë të muajit korrik. Ministrja e Infrastrukturës dhe Energjisë, Belinda Balluku tha...