korrupsion

‘FIFA-Gate’, nis gjyqi për korrupsion lidhur me të drejtat televizive

Ka nisur në Nju Jork gjyqi ndaj dy ish-drejtuesve ekzekutivë të kompanisë amerikane “Fox” dhe agjencisë argjentinase “Full Play”. Hernan Lopez dhe...

U arrestua për abuzimin 1.2 mln euro, shtrohet në spital Arlind Gjokutaj

Sekretari i përgjithshëm i Ministrisë së Financave, Arlind Gjokutaj me drejtorin e çështjeve ligjore në këtë dikaster, Fatmir Hoxha dhe përmbaruesi...

Çoçoli: Tani është më vështirë të pastrosh para, se më përpara

Eksperti i ekonomisë Fatos Çoçoli tha në një intervistë për Euronews Albania se tani është më e vështirë se më parë...

Lapaj: Nuk mundet që zyrtarët që kanë rroga mesatare të kenë makina luksoze

Avokati Adriatik Lapaj tha se organet e hetimit tek ne kanë çeduar ndërsa foli për rastin e Rozeta Dobi e cila...

Ish-kryeministri çek sërish në gjykatë për korrupsion

Ish-kryeministri çek Andrej Babish është kthyer në gjykatën e Pragës për t’u përballur me fazën finale të procesit ku është i...

Dumani: SPAK-u, ‘luftë’ më agresive ndaj korrupsionit dhe krimit të organizuar

Kreu i ri i SPAK-ut, Altin Dumani deklaroi se ky institucion do të kalojë në një fazë tjetër, të cilën e...

Korrupsioni në PE, Romano Prodi: Vuajtje për Evropën, gjithçka të bëhet transparente

Ish-presidenti i Komisionit Europian dhe ish-kryeministri i Italisë, Romano Prodi ka komentuar për Euronews Albania zhvillimet më të fundit në Parlamentin...

Akuzat për korrupsion, arrestohet nënkryetarja e Parlamentit Europian

Nënkryetarja e Parlamentit Europian Eva Kaili është ndaluar sot për t’u marrë në pyetje në kuadër të hetimeve për korrupsion në...

Gazetarja: Zyrtarët e kadastrave të parët për korrupsion në Shqipëri

Gazetarja Glidona Daci tha se institucioni që mban rekordin në Shqipëri për korrupsion janë zyrtarët e kadastrave. E ftuar në emisionin “Good...

Studentët: Pedagogë të korruptuar te Politekniku, Shkencat e Natyrës dhe Elbasan

Shumë studentë përballen me pedagogë që janë të paaftë dhe të korruptuar. Ishte kjo deklarata e studentit Emiljano Kita për Euronews...

Arrestimi i mjekut për ryshfet, reagon Spitali Universitar i Traumës

Spitali Universitar i Traumës, ka reaguar pas arrestimit në flagrancë të mjekut reanimator Fitim Marku. Në një postim në ‘Facebook” Spitali Universitar...

EMRI| Kush është mjeku që u arrestua te Trauma?

Policia ka zbarkuar te spitali i Traumës. Një mjek është arrestuar dhe dyshohet se akuzohet për korrupsion. Burime për Euronews Albania konfirmojnë...

Meta: Të ndalim shpopullimin duke ndëshkuar kapjen e shtetit dhe korrupsionin

Kryetari i Partisë së Lirisë, Ilir Meta thotë se pas 31 vitesh nga rënia e komunizmit, sërish vijon eksodi i shqiptarëve. Përmes...

Ish-deputeti boshnjak dënohet me tre vjet burg për korrupsion

Një gjykatë në Sarajevë ka dënuar Amir Zukiçin, ish-zyrtar i lartë i partisë në pushtet, me tre vjet burgim për korrupsion. Zukiç,...

Kim takon Ballukun si zv.kryeministre: Të çrrënjoset korrupsioni i zyrtarëve

Ambasadorja e SHBA Yuri Kim zhvilloi të premten një takim me Belinda Ballukuin, një ditë pasi ajo u emërua në postin...

VIDEO | Mbërrin në GJKKO gjyqtarja e akuzuar për korrupsion

Gjyqtarja e Elbasanit, Zamira Vyshka ka mbërritur mëngjesin e së dielës në zyrat e Gjykatës së Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit...