korrupsion

SPAK operacion blic në Elbasan, arrestohet gjyqtarja dhe avokati

Zamora Vyshka dhe Ilir Pashaj gjyqtare dhe avokat në Elbasan janë arrestuar për korrupsion. Familjarët e një personi të arrestuar i kanë...

Britania e Madhe ‘shigjeton’ të korruptuarit në Shqipëri | 5 zhvillimet

‘Vala e parë e masave në Shqipëri’, ambasada britanike për Euronews Albania Ambasada e Britanisë së Madhe në Tiranë ka reaguar...

‘Vala e parë e masave në Shqipëri’, ambasada britanike për Euronews Albania

Ambasada e Britanisë së Madhe në Tiranë ka reaguar për Euronews Albania në lidhje me vendimin e qeverisë së saj, që...

Britania ‘shënjestron’ të korruptuarit në Shqipëri | 5 ngjarje kryesore

Britania e Madhe ‘nën shënjestër’ disa shqiptarë, lidhje me krimin Britania e Madhe ka vendosur ‘nën shënjestër’ disa shtetas shqiptarë, sipas...

Meta: Shqipëria më e korruptuara në Evropë, lë pas vetëm Rusinë

Presidenti Ilir Meta deklaroi se Shqipëria është vendi më i korruptuar në rajon dhe Evropë, dukë lënë pas vetëm Rusinë. Duke cituar...

Pronari i dënuar për korrupsion, kompania fiton tenderat 15,5 milion €

Një kompani me pronar të dënuar për korrupsion ka fituar 15,5 milion euro tendera nga rindërtimi. Euronews Albania ka siguruar vendimin e...

Hipoteza e Bushatit: Rama ka planifikuar të çojë në burg një ministër tjetër

Analisti Andi Bushati thotë se Rama i ka bërë të gjitha kritikat ndaj SPAK në siglën e PS-së dhe jo si...

Opozita akuza qeverisë: përfaqësues të krimit marrin tenderë

Opozita ka kritikuar punën e qeverisë për luftën ndaj krimit të organizuar. Në mbledhjen e Këshillit Kombëtar të Integrimit Europian, deputeti demokrat Gazment...

Rama në 9 vjet s’ka bërë asnjë kallëzim ndaj Berishës, thotë Braho

Juristi, Ledio Braho thotë se SPAK mund të nisë hetime për ish-kryeministrin Berisha jo vetëm përmes kallëzimit por edhe të ndërmarrë...

Apeli shqyrton më 17 maj kërkesën e Lefter Kokës për liri

Ish-ministri Lefter koka ka ankimuar masën e dytë të arrestit me burg, atë lidhur me inceneratorin e Fierit. Gjykata e Posaçme e...

Rama: SPAK po bën mumjen për dosjet e skandaleve shtetërore

Kryeministri Edi Rama në një reagim në Twitter u është përgjigjur akuzave të opozitës se me deklaratat gjatë Asamblesë së PS-së,...

Kufizime për ministrat, Rama u ndalon takimet me biznesmenë

Ministrave do t’u ndalohet me ligj takimi me biznesmenë. Ata s'mund të pranojnë bileta të paguara nga persona dhe kompani private...

Mbrojtësi i Barcelonës, Zherard Pike përfshihet në korrupsion

Mbrojtësi i Barcelonës, Zherard Pike është përfshirë në një skandal korrupsioni së bashku me presidentin e Federatës Spanjolle të Futbollit, Luis...

DASH publikon raportin për Kosovën: Vazhdon mosndëshkimi i korrupsionit

Departamenti i Shtetit ka publikuar raportin për të drejtat e njeriut në botë në vitin 2021, ku përfshihet edhe Kosova. Në raport...

Korrupsioni në Shqipëri i përhapur në të gjithë shtetin, sipas DASH

Departamenti amerikan i Shtetit në raportin e 2021 për Shqipërinë thotë se vendi ynë ka korrupsion të përhapur në të gjithë...

Rama kritikon SPAK: Mos shikoni as majtas, e as djathtas

Në përfundim të Kongresit të PS, Kryeministri Rama doli në një konferencë për mediat ku foli për ‘drejtësinë e munguar’. Rama shprehu...