kosover

Borrell: BE dhe SHBA kanë bashkëpunim të mirë për dialogun Kosovë-Serbi

Bashkimi Evropian dhe Shtetet e Bashkuara të Amerikës bashkëpunojnë mirë, sidomos kur është fjala për dialogun mes Kosovës dhe Serbisë. Kështu u...

Kurti: Marrëveshja përfundimare me Serbinë do të arrihet në dy vitet e ardhshme

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti shprehet i bindur se një marrëveshje përfundimtare me Serbinë për një normalizim të plotë të marrëdhënieve...

Petkoviç: Forcat e Sigurisë së Kosovës, kërcënim alarmant për serbët në veri

Drejtori i Zyrës për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Petar Petkoviç i është përgjigjur sot pohimeve të kryetarit të Kuvendit të...

Albin Kurti takon liderët e opozitës për situatën në veri të Kosovës

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka pritur në takim mëngjesin e së martës, liderët e partive opozitare për të diskutuar në...

2 viktima nga COVID në Kosovë, rreth 900 raste të reja

Ministria e Shëndetësisë së Kosovës ka deklaruar se dy persona kanë humbur jetën në 24 orët e fundit në vend, për...

‘NATO do ndërhyjë nëse cënohet stabiliteti në Kosovë’, Stoltenberg telefonon Vuçiçin

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg ka zhvilluar një bisedë telefonike këtë të mërkurë me presidentin e Serbisë, Aleksandër Vuçiç. Lajmin...