Kovaçevski

Kovaçevski paralajmëron veting në gjyqësor, pas kritikave të DASH

Kritikat e Departamentit amerikan të Shtetit (DASH) në raportin vjetor për të Drejta të Njeriut duhet të shërbejnë për angazhim më...

Kovaçevski dorëzon në Kuvend emrat e rinj të kabinetit qeveritar

Kuvendi i Maqedonisë së Veriut pritet të miratojë të hënën ndryshimet në kabinetin qeveritar. Kryeministri Dimitar Kovaçevski ka dorëzuar ndryshimet në...

Kovaçevski dhe Osmani: S’ka urrejtje dhe histeri antibullgare në RMV

Në Maqedoni nuk ka urrejtje dhe histeri antibullgare, as diskriminim sistematik ndaj asnjë komuniteti etnik. Qëndrimi i kryeministrit dhe shefit të...

“Duhen miq si Shqipëria”, Kovaçevski: Do e mbaj mend mbështetjen në kohë të vështira

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Dimitar Kovaçevski deklaroi për mediat pas firmosjes së marrëveshjeve me qeverinë shqiptare se dy vendet i...

Nesër mbledhja e qeverive Shqipëri-RMV, zbardhet e agjenda

Qeveria e Maqedonisë së Veriut ka zbardhur agjendën e mbledhjes së përbashkët me qeverinë e Shqipërisë, e cila do të zhvillohet...

Bullgaria dhe RMV firmosin bashkëpunimin

Qeveritë e Maqedonisë së Veriut dhe Bullgarisë mbajtën mbledhjen e parë ndërqeveritare, ku u nënshkruan 3 memorandume bashkëpunimi. Grupet e punës caktuan afatet...