KQZ

Fletët e pavlefshme 9 herë më shumë se diferenca, BF kërkon rinumërim në Rrogozhinë

Koalicionit Bashkë Fitojmë ka paraqitur në KQZ kërkesën për rinumërim të të gjitha kutive të votimit në Bashkinë e Rrogozhinës. Përfaqësuesi ligjor...

Sulmet politike ndaj KQZ? Celibashi: Nuk jam ‘Don Kishot’ që të ndryshojë politikën

Kreu i KQZ-së Ilirjan Celibashi i ftuar në Euronews Albania, shpjegoi pse ka zgjedhur që të mos u përgjigjet sulmeve politike...

Mbahet protesta e BF përpara KQZ, kërkohet hetim ndërkombëtar për Kamzën

Është mbajtur në ambientet e jashtme të Komsionit Qëndror të Zgjedhje protesta e thirur nga Forumi Rinor i koalicionit “Bashkë Fitojmë”...

Pjesëmarrja në votime deri në orën 18:00

Deri në orën 18:00 kanë votuar 36,39 për qind e qytetarëve. Të dhënat përditësuara nga KQZ vijnë nga 2662 qendra nga...

Pjesëmarrja në votime deri në orën 17:00

Deri në orën 17:00 kanë votuar 34, 54 për qind e qytetarëve. Të dhënat përditësuara nga KQZ vijnë nga 2268 qendra...

Pjesëmarrja në votime deri në orën 16:00

Deri në orën 16:00 kanë votuar 32,19 për qind e qytetarëve. Të dhënat përditësuara nga KQZ vijnë nga 2679 qendra votimi...

Pjesëmarrja në votime deri në orën 15:00

Deri në orën 15:00 kanë votuar 29,51 për qind e qytetarëve. Të dhënat përditësuara nga KQZ vijnë nga 2692 qendra votimi...

Pjesëmarrja në votime deri në orën 14:00

Deri në orën 14:00 kanë votuar 26,64 për qind e qytetarëve. Të dhënat përditësuara nga KQZ vijnë nga 2630 qendra votimi...

“E pabesueshme që KQZ s’ka testuar pajisjet”, Muzhaqi: T’u kërkojë ndjesë qytetarëve

Zëdhënësja e fushatës së Partisë Socialiste, Bora Muzhaqi kritikoi KQZ për mungesë përgjegjësie në testimin e pajisjeve të identifikimit biometrik, PEI. Muzhaqi...

Pjesëmarrja në votime deri në orën 13:00

Deri në orën 13:00 kanë votuar 24, 02 për qind e qytetarëve. Të dhënat përditësuara nga KQZ vijnë nga 2639 qendra votimi,...

Pjesëmarrja në votime deri në orën 12:00

Deri në orën 12:00 tani kanë votuar 18,94 për qind e qytetarëve. Të dhënat e përditësuara nga KQZ  vijnë nga 2678...

“Probleme në 532 qendra votimi”, Celibashi: Kemi bërë sa kemi pasur mundësi

Kryetari i Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, Ilirjan Celibashi doli në një deklaratë në mediat ku komunikoi se në 205 qendra votimi...

PS kërkesë KQZ-së: Vijoni votimin edhe pa pajisjen e identifikimit elektronik

Pajisja e identifikimit elektronik PEi ka pasur probleme nga momenti i hapjes së procesit të votimit në orën 7:00 e në...

Vorë| Ikën dritat, mbërritën vëzhguesit nga Këshilli i Evropës

Në një qendër votimi në Vorë ka ikur energjia elektrike. Nga momenti i fikjes së dritave, pajisjet për identifikimin dhe votimin elektronik...

KQZ letër SPAK-ut, Policisë dhe Prokurorisë,  zbardhet shkresa për krimet zgjedhore

Komisioni Qëndror i Zgjedhjeve i është drejtuar me një letër që mban firmën e kryekomisonerit Ilirjan Celibashit, SPAK-ut, Policisë së Shtetit,...

 “Ky Celibashi i famshëm”, Alibeaj kundër KQZ-së: Na kanë sulmuar

Enkelejd Alibeaj tha në “Now me Erla Mëhillin” se KQZ me në krye Ilirjan Celibashin ka sulmuar Partinë Demokratike. Ai theksoi se...