kremlin

Sulme me dronë në Rusi, Kremlini fajëson Kievin

Dy sulme me dronë janë kryer në territorin rus duke shërbyer si provë për vazhdimin e mëtejshëm të luftës së Moskës...

Publicisti rus kërcënon zhdukjen e Britanisë së Madhe nga harta me 2 skenare

Një nga promovuesit kryesor të propagandës së Putin në Rusi, ka bërë disa kërcënime të frikshme gjatë emisionit të tij në...

Kremlini: Futja e Finlandës dhe Suedisë në NATO nuk sjell stabilitet në Europë

Anëtarësimi i Suedisë dhe Finlandës në NATO nuk do të sillte stabilitet në Europë. Kjo është deklarata e zëdhënësit të Kremlinit, Dmitry...

‘E pafalshme’, Kremlini reagon pasi Biden cilëson Putin ‘kriminel lufte’

Kremlini ka reaguar menjëherë pas komentit të presidentit amerikan Joe Biden, i cili për herë të parë i është  drejtuar homologut...

Kremlini: Nuk ka pasur kërkesë për dialog mes Putin dhe Zelensky

Rusisë nuk i është kërkuar ende një bisede telefonike mes presidentit rus Vladimir Putin dhe homologut të tij ukrainas, Volodymyr Zelensky,...

Moska zotohet për ‘përgjigje të fuqishme’ ndaj SHBA-ve

Moska është zotuar për “një përgjigje të fuqishme” ndaj sanksioneve që Shtetet e Bashkuara kanë vendosur kundër bankave dhe individëve rusë. “Nuk...

Shqiptari nga Ukraina: Jemi gati për luftë

Në emisionin SOT në Euronews Albania u diskutua për rolin e Shqipërisë në tensionet mes Rusisë dhe Ukrainës. I ftuar në studio,...

Kremlini i cilëson sanksionet ndaj Putin politikisht shkatërruese

Rusia paralajmëroi të mërkurën se vendosja e sanksioneve direkte ndaj presidentit Vladimir Putin, të paralajmëruara nga presidenti amerikan Joe Biden, do...