kreshnik spahiu

Kreshnik Spahiu: E djathta dhe PD do votojnë Dashamir Shehin në Tiranë

Analisti Kreshnik Spahiu e shikon Dashamir Shehin, një kandidaturë të fortë për Bashkinë e Tiranës, nëse do të zyrtarizohet në koalicion...

Kreshnik Spahiu: Partisë Socialiste, 10% e kryebashkiakëve i dalin trafikantë

Analisti Kreshnik Spahiu, duke komentuar arrestimin e Kryerarit të Bashkisë të Bulqizës, Lefter Alla, u shpreh se 1 në 4 kryebashkiakë...

Cila PD mbetet jashtë zgjedhjeve? Ja si përgjigjet Kreshnik Spahiu

Analisti Kreshnik Spahiu deklaroi se nga vendimi i Komisionerit Shtetëror të Zgjedhjeve, Ilirjan Celibashit, për mos regjistrimin e Partisë Demokratike në...

Kreshnik Spahiu: Basha pjesë e një skenari ndërkombëtar, si po goditet Berisha

Analisti Kreshnik Spahiu thotë se ish-kryedemokrati Lulzim Basha është pjesë e një skenari ndërkombëtar për të goditur ish-kryeministrin Sali Berisha. Në emisionin...

Kreshnik Spahiu: Si po i prish punë Sali Berisha Belind Këlliçit

Juristi Kreshnik Spahiu analizoi në “Now me Erla Mëhillin” se pse sipas tij Sali Berisha po i prish punë Belind Këlliçit. “Belindit...

Negociata sekrete? Kreshnik Spahiu: Oferta e fundit e Bashës ndaj Berishës

Analisti Kreshnik Spahiu thotë se mbrëmjen e sotme, grupi i Lulzim Bashës brenda Partisë Demokratike, i ka bërë një ofertë grupit...

Largimi i Artan Lames nga hipoteka, Kreshnik Spahiu: Ja për çfarë dyshoj

Analisti Kreshnik Spahiu ka komentuar largimin e Artan Lames nga posti i Drejtorit të Kadastrës. Në një intervistë për Euronews Albania, Spahiu...

Pse BKH ‘zbarkoi’ në banesat e Ahmetajt? Kreshnik Spahiu: Mund të gjenden prova

Analisti Kreshnik Spahiu thotë se kontrolli i banesave të ish zëvendëskryeministrit Arben Ahmetaj nga Byroja Kombëtare e Hetimit (BKH), ka ardhur...

Kreshnik Spahiu: Meta nuk do të bëjë koalicion me Berishën

Analisti Kreshik Spahiu thotë se kryetari i Partisë së Lirisë, Ilir Meta nuk do të bëjë një koalicion me ish-kryeministrin Sali...

Kreshnik Spahiu paralajmëron Ramën: Do marr pushkën kundër këtij pushteti nëse…

Analisti Kreshnik Spahiu komentoi VKM për shembjen e ndërtesave që kanë kaluar mbi 50 vjet. Spahiu në emisionin “Now” në Euronews Albania,...

“Luizi kryeministër”-Spahiu për dronin në protestë: Mungesë lideri brenda opozitës

Në protestën e organizuar nga opozita këtë të premte para kryeministrisë, veç pankartave dhe banderolave nuk munguan as dronët. Në banderolën...

Kreshnik Spahiu: Lëvizja e fundit e SHBA-ve për të fundosur Berishën para zgjedhjeve

Juristi Kreshnik Spahiu deklaroi se SHBA-të po investojnë shumë që mos të lejojnë një opozitë që të bashkohet rreth Sali Berishës. Në...

Deklarata e fortë e Kreshnik Spahiut: Si Meta e kërcënoi Berishën dhe familjen e tij

Juristi Kreshnik Spahiu thotë se Ilir Meta e ka kërcënuar Sali Berishën në vitin 2015, në lidhje me çështjen CEZ-DIA. Në emisionin...

Deklarata e fortë e e Kreshnik Spahiut: SHBA ka plan që ta shkrijë PD-në

Analisti Kreshnik Spahiu deklaroi se SHBA-të kanë në plan që të shkrijnë Partinë Demokratike, nëse në krye të saj do të...

Kreshnik Spahiu: Meta shpreson të trashëgojë PD-në, pasi të vdesë Berisha

Analisti Kreshnik Spahiu thotë se kreu i Partisë së Lirisë, Ilir Meta shpreson të trashëgojë Partinë Demokratike, pasi të vdesë kryedemokrati,...

Kreshnik Spahiu: Pas “revolucionit”, Berisha do bëjë pazar me Ramën

Analisti Kreshnik Spahiu deklaroi se kryedemokrati Sali Berisha dhe kryeministri Edi Rama do të bëjnë pazare mes njëri-tjetrit. Në një intervistë për...