krim

Krim i tmerrshëm në Bosnjë, bodybuilderi vret gruan live në Instagram dhe 2 të tjerë

Në qytetin Gradaçac të Bosnjë-Hercegovinës ka ndodhur sot një krim i rëndë, ku të paktën tre persona kanë mbetur të vrarë,...

Ngrihet aktakuzë për një serb të dyshuar për krime lufte në Kosovë

Prokuroria Speciale e Republikës së Kosovës (PSRK) ka ngritur aktakuzë më 28 korrik ndaj Z.A mbi dyshimet për krime lufte ndaj...

Eksperti: Kursi i këmbimit nuk justifikohet, paratë e emigrantëve nga bota e krimit

Eksperti i ekonomisë, Zef Prençi, tha në një intervistë për “Good morning Albanians” në Euronews Albania se reforma si amnistia fiskale...

Goditi me thikë 34-vjeçarin, shpallet në kërkim autori

Një 51-vjeçar është shpallur në kërkim nga policia pasi goditi me thikë një 34-vjeçar. Ngjarja ndodhi këtë të mërkurë në afërsi të...

Paralajmëroi se do kryejë krim në shkollë, arrestohet i riu në Bosnjë-Hercegovinë

Një i ri nga Bihaqi, qytet në Bosnje e Hercegovinë, i cili postoi një mesazh në rrjetet sociale se si po...

Policia zbardh vrasjen në Shëngjin, Rrumbullaku: Kemi lëshuar 6 urdhër arreste

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit, Muhamet Rrumbullaku deklaroi në një konferencë për mediat se kanë zbardhur vrasjen e Ardian...

Krimi në familjen në Paskuqan, policia jep detajet nga masakra e kryer nga Dan Hutra

Zëdhënësi i Policisë së Shtetit, Gent Mullaj dha një deklaratë për mediat sa i takon krimit në familje në Paskuqan. Ai zbuloi...

I dënuar për dhunë në familje dhe vrasje, ja kur u lirua nga burgu Ramazan Hutra

Dy gra kanë humbur jetën dhe disa persona janë plagosur nga të shtënat në Paskuqan. Ramazan Hutra, ish-dhëndri ka qëlluar me automatik...

“Ai ishte i dhunshëm”, shpërthen në lot e afërmja e familjes në Paskuqan

Një nga kushërinjtë e familjes Hysa ka mbërritur në vendngjarje në Paskuqan, aty ku ish-dhëndri ka qëlluar me automatik brenda banesës...

8 kilogramë kanabis në bagazh, arrestohen 2 persona pasi tentuan të arratiseshin

Ndue Çupi, 27 vjeç dhe Leonard Ndoj, 53 vjeç janë arrestuar pasi u kapën me 8 kg kanabis në një makinë...

Hiqen kamera sigurie në Gjirokastër dhe Dibër, 2 nën hetim

Gjirokastra dhe Dibra janë qarqet ku u finalizua së fundmi heqja e kamerave të sigurisë në rrugë të cilat janë vendosur...

“Detaje të tmerrshme”, dëshmia kontradiktore e autorit të krimit në Gramsh

Një krim i rëndë në familje ndodhi pasditen e së premtes në fshatin Tervol të Gramshit. Shtetasi Xhevit Sinani, 75 vjeç...

Kush janë mafiozët me kostum? Flet Artan Hoxha

Gazetari Artan Hoxha tha në “Now me Erla Mëhillin” se ne po flasim për krimin e organizuar që ekspozohet, por në...

“Pseudonimi Gucci”, zyrtari kolumbian rrëfen historinë e arrestimit të shqiptarit

Denis Savri ose Denis Kliromani, i njohur me pseudonimin “Gucci”, është një nga shqiptarët i cili u arrestua në Kolumbi me...

Ekskluzive| Sa paguajnë trafikantët për 1 kg kokainë në Kolumbi? Zyrtari përgjigjet

Kreu i Qendrës Kombëtare për Analizën Kriminale, Hetimin Penal dhe Interpolin, Diego Fernando Leon Suarez ka dhënë një intervistë ekskluzive për...

Ekskluzive| Zyrtari i policisë kolumbiane zbulon lidhjet e shqiptarëve me krimin

Kreu i Qendrës Kombëtare për Analizën Kriminale, Hetimin Penal dhe Interpolin, Diego Fernando Leon Suarez ka dhënë një intervistë ekskluzive për...