krim

Ekskluzive| Zyrtari i policisë kolumbiane zbulon lidhjet e shqiptarëve me krimin

Kreu i Qendrës Kombëtare për Analizën Kriminale, Hetimin Penal dhe Interpolin, Diego Fernando Leon Suarez ka dhënë një intervistë ekskluzive për...

“Asnjë kompromis me krimin”, Çuçi reagon për kokainën në Fier

Ministri i Brendshëm, Bledi Çuçi deklaroi pas goditjes së grupit të strukturuar kriminal në Fier se është treguar profesionalizëm dhe integritet...

Sera në Berat, avokati: Për t’u përgëzuar gjykata që la të lira gratë

Avokati Gentjan Serjani tha në “Review” se personat që rekrutohen nga grupet kriminale për kultivim të lëndëve narkotike janë të shtresave...

VIDEO| Shkatërrohet banda shqiptare në Spanjë, policia ndërhyrje speciale

400 agjentë të Gardës Civile në Ibiza, Malaga, Barcelona dhe Tenerife kanë marrë pjesë në operacionin e koduar “Dragon Ball”. Policia ka...

Detaje të reja nga krimi i dyfishtë në familje në Tiranë | 5 zhvillime kryesore

‘Viktima na kërcënonte prej 5-6 vjetësh’, flet bashkëshortja e Arsen Muskurtit Bashkëshortja e Arsen Muskurtit, Erisa Haspepa rrëfeu se konfliktet mes...

Krim i dyfishtë në Lezhë, flet fqinji i viktimave: Nuk kishin konflikte

Një krim brenda familjes ka ndodhur në Lezhë mbrëmjen e së hënës, ku ish-dhëndri ka vrarë me armë zjarri ish-vjehrrin dhe...

‘Vala e parë e masave në Shqipëri’, ambasada britanike për Euronews Albania

Ambasada e Britanisë së Madhe në Tiranë ka reaguar për Euronews Albania në lidhje me vendimin e qeverisë së saj, që...

Mafiozi holandez dënohet me burgim të përjetshëm

Një nga kriminelët më famëkeq holandez është dënuar me burgim të përjetshëm për urdhërimin e një sërë vrasjesh. Willem Holleeder –me nofkën...

Luftë ndaj çdo grupi kriminal që cenon sigurinë, thotë Sveçla nga Veriu

Ministri i Punëve të Brendshme të Kosovës, Xhelal Sveçla pas sulmit të sotëm në Veri ka thënë se gjendja shëndetësore e...

40 ditë luftë, ç’po ndodh në Ukrainë?

Presidenti ukrainas Volodimir Zelenski bëri thirrje për t'i dhënë fund "krimeve të luftës" ruse. Në Bucha, në veriperëndim të kryeqytetit, imazhet tregojnë...

1000 ukrainas strehohen në Greqi, shumica gra dhe fëmijë

Dy autobusë nga Ukraina mbërritën të hënën në Athinë. Rreth 1000 ukrainas kanë mbërritur në Greqi që nga e enjtja  e...

Kraja: Paratë e pista në Shqipëri po korruptojnë sistemin

Në Shqipëri qarkullojnë miliona euro nga aktivitete kriminale që kryen jashtë vendit. Këtë shqetësim kreu i SPAK, Arben Kraja e ndau...

Si po zgjerohen grupet kriminale në Spanjë duke rekrutuar të mitur

Jaime Guerrero, një djalë 15-vjeçar i vrarë me thikë në qendër të Madridit, është viktima e fundit e dhunës në rritje...

Avokati: Më shumë kujdes për fëmijët që rriten me ndjenjën e hakmarrjes   

Florian Përvathi la shkollën vitin e dytë të gjimnazit. Avokati Andi Duraj tregoi se 17-vjeçari që vrau Lekë Lekgjonajn për të marrë...

Viktima nga gjakmarrja në Lezhë nuk u ngujua asnjë ditë

Lekë Lekgjonaj nuk u ngujua asnjë ditë të vetme. Kështu rrëfeu Pjetër Gjoka, pajtuesi i gjaqeve në Lezhë. Ai tha se kishte...

Ekskluzive| Foto e makinës së vrasësve në Don Bosko

Autorët e vrasjes së Erion Çelës në "Don Bosko" ende nuk janë identifikuar. Euronews Albania ka siguruar foton e makinës që autorët...