krimi

Eksperti: Krimi zgjedhor të dënohet njësoj me grupet kriminale, ose s’ka demokraci

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve parashikon disa masa administrative për shit-blerjen e votave, që nga dënimi me gjobë e deri te burgu. Por...

A është nisur hetim ndaj Shefit të Krimit Ekonomik? Reagon prokuroria

Prokuroria e Tiranës ka reaguar në lidhje me disa lajme të ngritura nga disa media në vend për nisjen e hetimeve...

“Fushata, periudhë e artë për krimin”, Manjani: Policia se ka mendjen

Juiristi Ylli Manjani tha në një intervistë për Euronews Albania se fillimi i fushatës nuk ka pasur shenja dhune. Nga ana tjetër,...

Ish-drejtuesi i policisë: Arma që vrau biznesmenin s’përdoret nga krimi i organizuar

Ish-drejtuesi i policisë, Arben Hajdarmataj tha në një intervistë për Euronews Albania se arma e përdorur nga atentatori i biznesmenit, Ardian...

Vrau kunatën dhe veten, autori ish-ushtarak. “Misteri” i armës që u gjet larg trupit

Krimi në familje godet sërish. Në orët e para të mëngjesit të së shtunës, në zonën e Shkozës, një 43-vjeçar vrau...

Me kallashnikov në makinë gati për vrasje, parandalohet krimi në Vlorë

Një ngjarje e rëndë kriminale është parandaluar nga policia në qytetin e Vlorës. Policia bën me dije se ka arrestuar një...

“Krimi dhe korrupsioni mbeten problem”, Freedom House: Shqipëria pa asnjë ndryshim

Përpjekjet për të arritur lirinë e dëshiruar, kanë dështuar për të 17-tin vit me radhë. Ky ishte konkluzioni i organizatës Freedom...

Krimi i rëndë në Paskuqan, ish-dhëndri qëllon ish-gruan dhe familjarët: 2 viktima

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mesditën e kësaj të premteje në Paskuqan. Burime bëjnë me dije se një person ka...

Ishin nisur me “X6” për të kryer atentat, policia: Si u parandalua krimi në Elbasan

Policia ka dhënë detaje në lidhje me një operacion të kyer së fundmi në Elbasan. Përmes një njoftimi, politica thotë se ka...

“Filloi të pinte çdo ditë”- babai pranon vrasjen e të birit

Detaje të reja kanë dalë në dritë nga ngjarja e rëndë në fshatin fshati Zvezdë të Maliqit ku 77-vjeçari Shefki Bylykbashi...

Krim i rëndë brenda familjes, një person vret gruan dhe të vëllanë

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në fshatin Tervol të Gramshit pasditen e kësaj të premteje. Korrespondenti i Euronews Albania, bën me...

Andi Bushati: Si e hodhi Rama poshtë Elvis Roshin

Sipas gazetarit Andi Bushati, sot kryeministri Edi Rama e hodhi poshtë ish-kryebashkiakun e Kavajës, Elvis Roshin. Ky i fundit u thirr në...

Bien fitimet nga krimi kibernetik, ekspertët: Viktimat refuzojnë të paguajnë

Bandat e krimit kibernetik kanë pësuar një rënie me 40 për qind të fitimeve pasi viktimat e sulmeve të tyre po...

Çfarë po ndodh në Shkodër? Gazetari tregon se si po triumfon krimi

Gazetari Poli Hoxha tha në një intervistë për Euronews Albania se në Shkodër është duke triumfuar krimi. Sipas tij policia nuk ka...

Parandalohet krimi në Lezhë, kapet i riu me antiplumb i armatosur ‘gjer në dhëmbë’

Policia e Lezhës ka parandaluar ditën e sotme një ngjarje të mundshme kriminale. Strukturat hetimore të Drejtorisë Vendore të Policisë Lezhë, në...

Krimi që tronditi Tetovën, e dashura vrau 16-vjeçarin dhe e hodhi në lumë

Dy ditë më parë në Tetovë, pranë ujërave të lumit Shkumbin u gjet trupi i pajetë i një 16-vjeçari. Fillimisht u dyshua...