kriminale

Gjendet një kallash në Vlorë, dyshohet i përdorur në ngjarje kriminale

Policia e Vlorës ka gjetur një armë e tipit kallashnikov brenda një koshi mbeturinash. Ngjarja ka ndodhur në lagjen "Pavarësia" të qytetit. Dyshohet...

“Angazhim kundër trafikantëve”, Rama-Sunak: Objektivi ynë, “mollët e kalbura”

Lufta kundër rrjeteve që mundësojnë kalimin e emigrantëve shqiptarë me gomone nga Franca drejt Mbretërisë së Bashkuar ishte fokusi i takimit...

EMRI/ Fshihej në Tiranë me pasaportë false, kapet koka e bandës ndërkombëtare

Një 42-vjeçar gjeorgjian i shpallur në kërkim ndërkombëtar është arrestuar në Tiranë. Mindia Lavasogli (Goradze), fshihej në Tiranën nën identitetin e një...

Grupet kriminale vijojnë monitorimin e Shkodrës, policia çmonton 20 kamera të tjera

Policia ka vijuar planin operacional mbarëkombëtar, të koduar "Fijet", i iniciuar për ë çmontuar kamerat e grupeve kriminale të vendosura në...

Hiqen 20 kamera të vendosura nga grupet kriminale në Fier dhe Lushnjë

Policia ka vijuar operacionin mbarëkombëtar "Fijet" për heqjen e kamerave të sigurisë të vendosur në mënyrë të jashtëligjshme. Gjatë kësaj faze, Policia...

“Sytë dhe veshët e kriminelëve”- Policia aksion në Korçë për kamerat e të ‘fortëve’

Në bazë të urdhrit nga Drejtoria e Përgjithshme e Policisë për kontrollet e kamerave, të cilat janë vendosur në mënyrë të...

SHBA-ja e shpall organizatë kriminale Grupin Wagner

Shtetet e Bashkuara e kanë shpallur Grupin Wagner (Vagner) “organizatë të rëndësishme kriminale transnacionale” dhe kanë shënjestruar individë dhe entitete që...

Policia aksion në Vlorë, kontrolle për kamerat e instaluara nga grupet kriminale

Kanë nisur edhe në Vlorë kontrollet për zbulimin e kamerave të sigurisë të instaluara në rrugët e qytetit, apo në biznese...

Policia aksion në Dobraç, çmontohen kamerat e grupeve kriminale

Policia e Shkodrës ka çmontuar 21 kamera të vendosura në shtyllat elektrike, në rrugë, për të mbledhur informacion, për qëllime kriminale. Bëhet...

Të kujt janë 500 mijë €? Burg për Çelën, dyshohet se janë të grupeve kriminale

“Arrest me burg” vendosi sot Gjykata e Durrësit për Elidon Çelën, që u kap në port me 522 mijë euro të...

Berisha: Do publikohen përgjime të Edi Ramës duke folur me grupe kriminale

Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha tha se kryeministri Rama është përgjuar duke folur me grupe kriminale. Në komunikimin e përjavshëm me...

SPAK përgjoi 1500 persona gjatë vitit 2021

1500 persona ka përgjuar SPAK gjatë vitit 2021. Ata janë të dyshuar si autorë ngjarjesh kriminale ose si persona që kanë...

Arrestohet grupi shqiptar në Spanjë për kultivim kanabis

Një grup shqiptarësh është arrestuar në Spanjë për kultivim kanabisi. Personat nga 19-32 vjeç akuzohen se kanë mbjellë më shumë se 2...