kriminelë

“Trafikantët ikin si njerëz të lirë në Dubai”, Kasapi: Si nuk i vëzhgon njeri?!

Gazetari Jul Kasapi tha në një intervistë për “Review” në Euronews Albania se trafikantët largohen nga Shqipëria si njerëz të lirë...

Lavdrim Lita: SPAK po përgjon në Elbasan, kriminelët në kërkim duan të…

Gazetari Lavdrim Lita tha në “Now me Erla Mëhillin” se SPAK po monitoron zgjedhjet në Elbasan dhe në Durrës. Sipas tij ky...

EMRAT| Policia heq kamerat e vendosura nga 2 kriminelët në Devoll

Në fshatin Baban dhe në qytetin e Bilishtit policia ka sekuestruar kamera që u përkisnin dy shtetasve me precedentë penalë. Nga kontrolli...

Kurti: Nuk jap garanci për kriminelët që janë në listën e zezë të SHBA-ve

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti mohon se ka dhënë garanci në lidhje me heqjen e barrikadave në pjesën veriore të vendit. Në...

‘Kriminelët do dalin para drejtësisë’, Lista Serbe reagon ndaj deklaratës së Sveçlës

Lista Serbe ka reaguar pas deklaratës së ministrit të Punëve të Brendshme të Kosovës, Xhelal Sevçla, i cili tha se të...

Shemsi Prençi: Si rekrutohen vrasësit me pagesë

Ish-drejtuesi i Lartë i Policisë së Shtetit, Shemsi Prençi në një intervistë për emisionin “Now” në Euronews Albania, tregoi mënyrën se...

Rexhepi tregon çmimet e vrasjeve të kriminelëve: Me 6000 euro të marrin jetën

Eksperti i kriminalistikës, Artan Rexhepi është shprehur se që prej vitit 2012, rendi dhe siguria në vendin tonë është përkeqësuar. I ftuar...

Eksperti: Si është rritur profesionalizmi i kriminelëve shqiptarë

Eksperti i kriminalistikës, Artan Rexhepi deklaroi se profesionalizmi i kriminelëve në  Shqipëri është rritur. Në emisionin "Now" në Euronews Albania, Rexhepi tha...

‘Bomba’ e Nanos para shkarkimit: 14 kriminelë u arratisën, operacionet ‘shiteshin’

Vazhdon të mbulohet me mister shkarkimi nga detyra i drejtorit të përgjithshëm të policisë së shtetit Gledis Nano. Ndërkohë që një nga...

Shoqëritë tona po krijojnë fëmijë kriminelë, thotë aktivistja

Aktivistja Edlira Çepani gjykon se duhet folur më shumë mbi faktin se dhunuesit e të miturve janë shpesh të mitur dhe...

Të mitur që bëhen ‘kriminelë’, në 7 muaj mbi 1 mijë të dyshuar

Çdo vit e më shumë të miturit po përfshihen në krime. Për periudhën janar-korrik të këtij viti janë evidentuar 1008 të...

Dubai, streha e kriminelëve shqiptarë

Kokat e grupeve kriminale të Ballkanit, ku përfshihen dhe bandat shqiptare po strehohen në Emiratet e Bashkuara Arabe. Në 20 vitet e fundit, këto...

Ish-ministri Çollaku: Të ishte gjetur zgjidhje për zgjedhjet serbe në Kosovë

Ish-ministri i Integrimit në Kosovë, Bekim Çollaku tha se Albin Kurti duhet të kishte gjetur një zgjidhje për mbajten e zgjedhjeve...