kriptomonedha

Keqpërdorimi s’duhet trajtuar si e keqe e vetë kriptomonedhave, thotë Progni

Gentian Progni, ekspert IT dhe njohës i fushës së kriptomonedhave thotë se ligji në Shqipëri për monedhat digjitale është i cunguar...

Drogë dhe pajisje për Bitcoin në një lokal në Durrës, arrestohet 32-vjeçari

Policia e Durrësit ka arrestuar një 32-vjeçar pasi kishte përshtatur ambientet e lokalit të tij për përdorimin e lëndë narkotike dhe...

Zbulohet ‘laboratori’ i kriptomonedhave në Shkodër

Policia e Shkodrës ka zbuluar një ambient të përshtatur për prodhimin e kriptomonedhave virtuale, përmes lidhjeve të paligjshme të energjisë elektrike. Në...

Bitcoin mund të ndihmojë Putinin t’i bëjë bisht sanksioneve

Pas sanksioneve të vendosura nga Perëndimi, Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin mund të marrë në konsideratë avantazhet e kriptomonedhave. Putin, gjatë një...

Policia arreston 3 persona që i morën italianit 108.000 € përmes Call Center-it

Policia e Tiranës arrestoi një pronar Call Centeri së bashku me 3 bashkëpunëtorë, pasi mashtruan një klient italian duke i marrë...

Sekuestrohet një sasi rekord Bitcoin, me vlerë 5 miliardë dollarë

Departamenti amerikan i Drejtësisë ka sekuestruar Bitcoin me vlerë më shumë se 5 miliardë dollarë. Kjo është vlera më e lartë e...

Zbulohet një laborator kriptomonedhash në Durrës

Policia zbuloi një bazë të prodhimit të kriptomonedhave, në Durrës. Baza furnizohej me lidhje të paligjshme të energjisë elektrike. Policia sekuestroi 200 pajisje...