krishlindjet

Begaj takohet me Imzot Arjan Dodaj, me rastin e festës së Krishtlindjeve

Me rastin e festës së Krishtlindjes, Presidenti i Republikës Bajram Begaj u takua me Imzot Arjan Dodaj, Arqipeshkv i Kryedioqezës së...

“Krishtlindja magjia e lindjes së jetës”, Rama uron besimtarët e krishterë

Me rastin e kësaj feste, kryeministri, Edi Rama, ka uruar besimtarët shqiptarë që festojnë Krishlindjen. Në rrjetin social Facebook, Rama ka publikuar...

Të krishterët kremtojnë sot lindjen e Krishtit

Festa e Krishtlindjeve është një nga festat më të rëndësishme në kalendarin e festave të krishtera. Ajo kremtohet çdo datë 25...

Si do e festojnë qytetarët Krishtlindjen këtë vit?

Qytetarët kanë treguar për mikrofonin e “Euronews Albania” se si do i festojnë Krishlindjet këtë vit. Ata janë shprehur se do i...

Koha për krishtlindje, qytetet italiane mirëpresin qytetarë e turistë

Siç ndodh çdo vit më 3 dhjetor, përmes një ceremonie  në Sheshin Shën Pjetër të Vatikanit u instalua skena e cila...

Këto janë vendet më të bukura që mund t’i vizitoni gjatë Krishlindjeve

Nga dekorimet tradicionale te tezgat prej druri, ushqimet dhe pijet e shijshme, Krishtlindjet në Evropë janë një vend i përsosur për...