krishti

Zbulohet grupi i gjakut të Krishtit, çfarë vërtetoi çarçafi që e mbuloi

30 vite më parë Papa Gjon Pali i Dytë vizitoi Shqipërinë në një vizitë historike pas rënies së sitemit komunist. I...

“Varri ruhej nga 16 ushtarë”- Teologu: Krishti vdiq vullnetarisht, 6 orë në Kryq

Temë e emisionit “Goodmorning Albanians” në Euronews, këtë të premte, ishte festa e Pashkëve ortodokse dhe simbolika e kryqëzimit të Krishtit. I...

Kur lindi në të vërtetë Krishti? E zbulon teologu

Teologu Miron Cako deklaroi gjatë një interviste për Euronews Albania se dita e lindjes së Krishtit mendohet të mos jetë 25...

Nga i vjen e keqja shqiptarëve? Flet Kardinali Ernest Simoni Troshani

Kardinali Ernest Simoni Troshani thotë se shqiptarët duhet t'i kuptojnë ligjet e Zotit dhe të kenëd ashuri për njëri-tjetrin. Në emisionin "Real...