krishtlindje

Krishtlindja ortodokse| Ja pse kremtohet më 7 janar

7 Janari është dita e Krishtlindjes për Kishat katolike lindore dhe Kishat ortodokse, që ndjekin kalendarin julian. Ky ndryshim nisi që...

Princesha qesh në meshë, Charlotte merr vëmendjen në Kishën Westminster

Princesha Charlotte është vogëlushja e cila rrëmbeu të gjithë vëmendjen gjatë shërbimit në kishë kushtuar krishtlindjes. 7 vjeçarja nuk mundi t’i rezistojë...

Berisha uron besimtarët e krishterë: Krishtlindje të tjera të na gjejnë më mirë

Kryetari i PD Sali Berisha ka uruar besimtarët e krishterë për Krishtlindje. Në një postim që ka bërë në rrjetet sociale, Berisha...

Kryepeshkopi Anastas uron festat: Viti i Ri qoftë paqeprurës dhe shëndetplotë!

Kryepeshkopi i Tiranës, Durrësit dhe i gjithë Shqipërisë, Anastas Janullatos ka uruar shqiptarët për festën e Krishtlindjes. Në mesazhin e tij,...

Vodhi dhurata nën pemën e Krishtlindjeve të De Niro, arrestohet gruaja në Nju Jork

Policia e Nju Jorkut arrestoi sot një grua teksa po vidhte dhuratat poshtë pemës së Krishtlindjes së Robert De Niros, pasi...

Fluks turistësh në Finlandë për Krishtlindjet

Pas Krishtlindjes së mëparshme të prekur nga pandemia, babagjyshi i Krishtlindjes i është rikthyer punës në Lapland. Rajoni verior finlandez, që në...

Ndizen dritat e pemës në sheshin “Skënderbej”

Tanimë e kthyer në traditë, Tirana ndriçohet nga dritat duke i dhënë mirëseardhjen festave të fundvitit. Sheshi “Skënderbej” është ndriçuar nga...

Koha për Krishtlindje! Në qytetet italiane zbukurimet mirëpresin qytetarë e turistë

Siç ndodh çdo vit më 3 dhjetor, përmes një ceremonie në sheshin ‘Shën Pjetër’ të Vatikanit u instalua skena që risjell...