krishtlindjet

Krishtlindja ortodokse në Ukrainë, besimtarët ndjekin shërbesën në terr

Edhe pse disa festuan më 24 dhjetor, 6 janari shënon sërish vigjiljen e Krishtlindjes për shumë qytetarë ukrainas. Në qytetin perëndimor...

Dëshira e Santa Klaus, babagjyshi u nis me slitë nga Lapland: Bota të qetësohet

Santa Claus të premten u nis nga fshati i tij i lindjes në Lapland në udhëtimin e tij vjetor rreth botës...

Urimi i Imzot Massafra: Ta lëmë mënjanë inatin dhe urrejtjen, të rikthejmë paqen

Imzot Angelo Massafra ka uruar të gjithë besimtarët e krishterë për festën e Krishtlindjeve. Ai tha se uron të ketë paqe në...

“Krishtlindja gjen politikanët e ndarë”, Ndoka: Situata traumatike në gjithë botën

Politikani Nard Ndoka uroi të gjithë besimtarët e krishterë për Krishtlindjet. Në një intervistë për Euronews Albania, ai theksoi se është momenti...