kristiano ronaldo

Ronaldo për vdekjen e Pele: Ishe frymëzim për mln njerëz, nuk do harrohesh kurrë

Legjenda e futbollit Pele ka ndërruar jetë sot në moshën 82 vjeçare pas një sëmundje të rëndë. Në lidhje me vdekjen e...

Botërori i pestë për Ronaldon, 37-vjeçari thirret për “Katar 2022”

Kristiano Ronaldo do të ketë një tjetër mundësi për të shtuan trofe në kabinetin e tij, por edhe të kombëtares. 37-vjeçari...

Lista e lojtarëve më të shtrenjtë në ‘Katar 2022’, s’ka vend për Messin dhe Ronaldon

Kur duhen pak ditë nga nisja e kampionatit botëror në Katar, Transfermarket ka publikuar listën e 11 lojtarëve më të vlerësuar...

As Mesi e as Ronaldo, cili futbollist do të paguhet më shumë për sezonin 2022-2023

Sulmuesi i PSG-së, Kilian Mbape kryeson listën e publikuar nga revista Forbes, për 10 futbollistët që do të paguhen më shumë...

Orët e fundit të merkatos, Milan mundësia e vetme për Ronaldon

Kristiano Ronaldo mund të trasnferohet te skuadra e Milanit, kur kanë mbetur edhe pak orë nga mbyllja e merkatos futbollistike. Sipas "The...

Ten Hag jep përgjigjen përfundimtare në lidhje me të ardhmen e Ronaldos

Merkato po shkon drejt fundit dhe duket se Kristiano Ronaldo ka zgjedhur se çfarë do të bëjë me të ardhmen e...

Kristiano Ronaldo te Borusia e Dortmundit? Përgjigjet shefi i klubit gjerman

Kristiano Ronaldo do të transferohet te Borusia e Dortmundit. Ky ka qenë lajmi i bërë me dije nga “CBS Sports” në...

‘Është 38 vjeç’, presidenti i Real Madrid kundër rikthimit të Ronaldos

Kristiano Ronaldo po kërkon një klub ku mund të transferohet dhe të luajë në Ligën e Kampionëve, gjë të cilën Mançester...

Klubi turk kontakton Ronaldon, portugezi e refuzon

Kristiano Ronaldo është ende në kërkim të një skuadre, ku do të mund të luajë në Ligën e Kampionëve. Sipas medias portugeze,...

‘Nuk do transferojmë asnjë sulmues’, Bajerni refuzon sërish Ronaldon

Një transferim i mundshëm i Kristiano Ronaldos te Bajerni i Mynihut, mbetet kryefjala e kësaj merkatoje verore. Por duket se bavarezët i...

Kristiano Ronaldo kërkon sërish largimin nga Mançester Junajtid

Futbollisti portugez, Kristiano Ronaldo ka përsëritur kërkesën e tij për t'u larguar nga Mançester Junajtid edhe pas bisedimeve që ka zhvilluar...

‘Nuk është i denjë për fanelën’, tifozët e skuadrës spanjolle kundër Ronaldos

Kristiano Ronaldo ka shprehur qartë dëshirën e tij për t'u larguar nga Mançester Junajtid në merkaton e transferimeve gjatë verës. Të shumta...

‘Do e integroj në modulin tim’, Ten Hag shuan zërat për largimin e Ronaldos

Trajneri i Mançester Junajtid, Erik ten Hag deklaroi se Kristiano Ronaldo të integrohet sërish në skuadër pas kthimit të tij, pasi...

Një tjetër klub i madh refuzon Kristiano Ronaldon

Paris Saint Germain (PSG) ka hedhur poshtë mundësinë e transferimit të Kristiano Ronaldos, gjatë kësaj merkatoje. Agjenti i portugezit, Jorge Mendes ka...

Trajneri i Mançester Junajtid flet për të ardhmen e Kristiano Ronaldos

Trajneri i Mançester Junajtid, Erik ten Hag deklaroi se futbollisti portugez, Kristiano Ronaldo nuk është në shitje. Holandezi bëri të ditur se...

Ronaldo nuk paraqitet për grumbullimin e sezonit të ri te Junajtid

Kristiano Ronaldo nuk është paraqitur në grumbullimin e skuadrës së Mançester Junajtid për t'u përgatitur sezonin e ri. Në komunikatën zyrtare të...