kristjan asllani

Asllani ëndërron evropianin/ Ramadani në konferencën e Kombëtares: Besoj te skuadra

3 seanca stërvitore i mbeten kombëtares shqiptare deri në përballjen ndaj Moldavisë në shtëpi, që luhet më 17 qershor në Air...

Kupa e Italisë | Asllani dhe Gjimshiti përballen për një vend në gjysmëfinale

Interi dhe Atalanta do të përballen mbrëmjen e sotme në ndeshjen që do të vendosë gjysmëfinalistin e parë të Kupës së...

Asllani ndër mesfushorët më premtues, CIES vlerëson lojtarin e kombëtares shqiptare

Transferimi nga Empoli tek Inter ishte një hap i madh për karrierën e tij dhe Kristjan Asllani është ndër lojtarët më...

Kristjan Asllani i pafat, shtylla i ‘mohon’ golin e parë me Interin

Futbollisti shqiptar, Kristjan Asllani ishte i pafat në ndeshjen ndaj Bolonjës, ku Interi triumfoi me rezultatin e thellë  6-1. Talenti 20-vjeçar u...

Asllani shtyn festën e Interit, spektakël dhe gola në “Kamp Nou”

Përballja mes Barcelonës dhe Interit nuk zhgënjeu ku rezultoi një spektakël i vërtetë dhe një futboll i nivelit të lartë. Në...

Gjasula beson te fitorja, Asllani flet për aventurën tek Interi

Prej së dielës kombëtarja vijon përgatitjet në prag të sfidës me Izraelin ku janë vendosur në qytetin e Durrësit. Një ditë...

Kristjan Asllani, zyrtarisht lojtar i Interit

Mesfushori shqiptar, Kristjan Asllani ka kryer vizitat mjekësore dhe i është bashkuar zyrtarisht ekipit të Interit. Lajmi është është bërë i ditur...

Interi arrin marrëveshjen për blerjen e mesfushorit shqiptar Kristjan Asllani

Mesfushori shqiptar, Kristjan Asllani do të jetë futbollisti më i ri i klubit italian të Interit. Lajmi është është bërë i ditur...

Kristjan Asllani gjen rrugën e rrjetës në Itali, mesfushori i shënon Interit

Mesfushori shqiptar i Empolit Kristjan Asllani ka gjetur rrugën e rrjetës në kampionatin italian dhe golin e parë të tij e...