kritika

Marrëveshja Serbi-Rusi, reagime të forta në Kosovë për furnizimin me gaz   

Situata gjeopolitike në Evrope është përcjellë me zhvillime dramatike edhe në sektorin energjik, me shumë vende evropiane që janë në garë...

Vendimi i qytetit francez për të lejuar burkën kritikohet nga opozita

Qyteti francez Grenobël ka autorizuar mbajtjen e së ashtuquajturës burkë nga gratë myslimane në komplekset shtetërore të pishinave, duke rindezur një...

‘Në një vit tregoi paaftësi’, Memli Krasniqi akuza ndaj Kurtit

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës në opozitë, Memli Krasniqi, e ka cilësuar si të paaftë, jokompetente dhe në dëm të...

Abdixhiku: Qeveria Kurti ka braktisur detyrat e saj

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK) Lumir Abdixhiku tha se Kosova po përballet me valën më të rëndë të rritjes...