kriza ekonomike

Migen Qiraxhi: Vitin e ardhshëm ne do të jemi më të varfër, por qeveria më e pasur

Migen Qiraxhi nga Qëndresa Qytetare ka deklaruar se vitin e ardhshëm qeveria do të jetë më e pasur ndërsa populli më...

Soko: Gjobat në vendin tonë janë si ligji në dorën e Maliqit te 14-të vjeç dhëndër

Eksperti i ekonomisë Pano Soko, i ftuar në emisionin “Review” në Euronews Albania, është shprehur se gjobat në vendin tonë janë...

Nis Samiti i Ballkanit Perëndimor, Kurti tregon masat e marra për krizën ekonomike

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, në fjalën e tij në Samitin e Ballkanit Perëndimor për vitin 2022 që po mbahet në...

Angjeli: I çuditshëm fakti se edhe pse rriten çmimet shtëpitë shiten

Ish-Ministri i Financave, Anastas Angjeli tha se është i çuditshëm fakti që edhe pse rriten çmimet e apartamenteve, këto të fundit...

Protestë në Sri Lanka për krizën ekonomike, qytetarët futen në presidencë

Mijëra protestues në kryeqytetin të Sri Lankës, Kolombo, sulmuan rezidencën zyrtare të presidentit dhe sekretariatin të shtunën, për shkak të krizës...

Rriten me 33% çmimet e produkteve të shportës bazë

Rritja e çmimeve të shportës ka qenë në vëmendjen e opinionit publik prej muajsh tashmë. Prej janarit çmimet e produkteve bazë...

Një litër vaji deri në 519 lekë, qytetarët: Po blejmë më pak

400 lekë 1 litër vaj. Prej ditësh ky çmim nuk habit më qytetarët e Tiranës nëse shohin të afishuar në raftet ku...

19 mijë lekë një thes, rritet çmimi i miellit

Në pikat e tregtimit të miellit, për shkak se kërkesa është e lartë, ka nisur të ketë vështirësi në furnizim e...