krize ushqimore

Erdogan: Po punoj me Putinin për të parandaluar krizën ushqimore

Presidenti turk Rexhep Tajip Erdogan, tha se po punon me homologun e tij rus Vladimir Putin për të parandaluar krizën ushqimore...

Pas gazit, Putin kërcënon Europën me një krizë të dytë

Pas gazit, Putin duket se e ka shënjestruar Europën për një krizë të dytë, efektet e të cilës ama, nuk do...

Papa thirrje për ndihmë urgjente për parandalimin e urisë në Somali 

Papa Françesku tha se lufta në Ukrainë ka larguar vëmendjen nga problemi i urisë në botë dhe bëri thirrje për ndihmë...

Zelenski: Rusia ka bllokuar portet, miliona njerëz mund të vdesin nga uria

Presidenti ukrainas, Volodimir Zelenski deklaroi se për shkak se Rusia ka bllokuar portet e Ukrainës në Detin e Zi, miliona njerëz...