kryebashkiak

Kryebashkiaku i Tropojës në SPAK, avokati: Jo vetëm ka favorizuar, edhe ka zaptuar

Avokati Arben Llangozi komentoi në një intervistë për Euronews Albania kallëzimin në SPAK të banorëve të Njësisë Administrative Fierzë për kryetarin...

Sot zgjedhje në Rrogozhinë, votojnë mbi 32 mijë qytetarë

Mbi 32 mijë qytetarë kanë të drejtën e votës sot për të zgjedhur kryebashkiakun e Rrogozhinës. Ndryshe nga 14 maji, ata do...

Komisioni Europian thyen heshtjen për arrestimin dhe burgosjen e Fredi Belerit

Komisioni Europian ka thyer heshtjen për çështjen e arrestimit dhe burgosjes së Fredi Belerit, kryebashkiakut të zgjedhur të Himarës, i akuzuar...

Një kryebashkiak në burg, gazetari: Duhet të nisë formimi i administratës Beleri

Gazetari Stavri Marko tha në një intervistë për Euronews Albania se njerëzit në Himarë e kanë të sigurt qëndrimin e kryebashkiakut...

Erion Veliaj flet për herë të parë pas fitores së mandatit të 3-të: Jam mirënjohës!

Erion Veliaj mbajti fjalën e tij për herë të parë pas fitores së mandatit të tretë si kryebashkiak i Tiranës. Ai fitoi...

Rijetëzimi i sarajeve, Veliaj prezanton projekt-idenë

Kryebashkiaku i Tiranës dhe njëkohësisht kandidati i Partisë Socialiste në zgjedhjet e 14 majit, Erion Veliaj prezantoi projektin për rijetëzimin e Sarajeve të...

Qori: Sfida për ndërtuesit të Tiranës, krijimi i një kompanie publike ndërtimi

Arlind Qori, kandidat i Lëvizjes Bashkë për Tiranën tha në një intervistë për Euronews Albania se në pikat kyçe të planit...

Veliaj përballë premtimit të 2015-tës për ndërtimet: Ja çfarë thotë pas 8 viteve

Kryebashkiaku Erion Veliaj deklaroi në “Now me Erla Mëhillin” se rritja e numrit të ndërtimeve lidhet me qytetin që është në...

Arrestohet kryebashkiaku i Bulqizës

SPAK ka njoftuar arrestimin e kryebashkiakut të Bulqizës, Lefter Alla. Në njoftimin zyrtar të Prokurorisë së Posaçme, bëhet me dije se kryebashkiaku...

“Primaret, komardare shpëtimi”, Bushati: 80% e shqiptarëve me kryebashkiak të PS-së

Ish-deputeti i Partisë Socialiste Ervin Bushati deklaroi se më 15 maj, një ditë pas zgjedhjeve lokale 80% e shqiptarëve do kenë...

A do të kandidojë për kryebashkiak? Flet Fatmir Mediu

Kryetari i Partisë Republikane, Fatmir Mediu thotë se nuk e sheh veten si kandidat për kryebashkiak në zgjedhjet e ardhshme vendore. Në...

PD kërkoi hetimin e tij, kryebashkiaku i Divjakës reagon për Euronews Albania

Kryebashkiaku i Divjakës, Fredi Kokoneshi i është përgjigjur akuzave të Grupit Parlamentar të Partisë Demokratike, që kërkuan hetim ndaj tij, pasi...

Vlora hap sezonin turistik, kryebashkiaku Leli shpëton qytetarin në Lungomare

Në Vlorë, sot është hapur zyrtarisht sezoni turistik. Që në ditën e parë, një incident i mbyllur pa pasoja të rënda, është...

Kryebashkiaku i Kievit thirrje Perëndimit për më shumë armë

Kryetari i bashkisë së Kievit Vitali Kliçko i ka lutur Perëndimin që të shtojë furnizimet me armë për të ndihmuar vendin...

Macron pret kryebashkiakun ukrainas që u rrëmbye nga rusët

Presidenti francez Emanuel Macron mirëpriti në pallatin Elysee, Ivan Fedorov, kryebashkiakun e Melitopolit, i cili u rrëmbye në mars. Kryetari i qytetit...

Kandidati i PS fiton me diferencë të thellë Dibrën

Kandidati i Partisë Socialiste Rahim Spahiu ka fituar garën për Bashkinë e Dibrës. Spahiu ka marrë mbi 13995 vota duke lënë pas...