kryeministër

“Do kemi shumicë absolute”- Vuçiç shuan ‘ëndrrat’ e Daçiç për t’u bërë kryeministër

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç, deklaroi se nuk po e mendon për kryeministër të ri kryetarin e Partisë Socialiste të Serbisë...

Mandati i mbaroi më 19 gusht, Abazoviç: Do vazhdoj të jem kryeministër

Kryeministri malazez në mandat teknik, Dritan Abazoviç, ka njoftuar drejtoreshën e Agjencisë për Parandalimin e Korrupsionit (ASK), Jelena Peroviç se nuk...

Il Libero: Edi Rama, artisti i famshëm që punon si kryeministër

Vizita e fundit e kryeministres Giorgia Meloni në Shqipëri, e cila nxori në pah edhe detin me plazhet e bukura të...

Shpallet qeveria teknike në Greqi deri në zgjedhjet e ardhshme

Ioannis Sarmas, presidenti i Gjykatës së Auditimit në Greqi u emërua si kryeministër i përkohshëm deri në zgjedhjet e 25 qershorit. Pak...

Bushati i kthehet Berishës: Zgjedhjet u masakruan në 2001, kryeministër ishte Meta

Analisti Andi Bushati i ftuar në emisionin Now me Erla Mëhillin në Euronews Albania u shpreh se me referencën e vitit...

Kreshnik Spahiu: S’e sheh njeri Belindin as si kryetar bashkie, as si kryeministër

Juristi Kreshnik Spahiu tha në një intervistë për “Now me Erla Mëhillin” se Belind Këlliçin nuk e sheh askush as si...

‘Pakistanezi’, kryeministër i Skocisë | Humza Yousaf, në krye të mazhorancës skoceze

Politikani me prejardhje pakistaneze, Humza Yousaf është zgjedhur për të drejtuar Partinë Kombëtare Skoceze dhe rrjedhimisht për t’u bërë ministri i...

“S’e pranojmë Ramën kryeministër”, Berisha: Të vijë në Kuvend t’ia tregojmë fytyrën

Kreu i PD, Sali Berisha mblodhi grupin parlamentar pas seancës plenare e cila u shoqërua me debate të ashpra të opozitës...

Për herë të parë një kryeministër grek në Himarë, Beleri: Ja çfarë do i kërkojmë 

Kreu i OMONIA-s, Fredi Beleri tregoi në Euronews Albania çfarë do t’i kërkojnë kryeministrit grek Kiriakos Mitsotakis kur të vizitojë Himarën. Beleri...

“Jemi përpara një katastrofe”, Nesho jep alarmin: Ja ku po na çon Rama

Zv. kryetari i Partisë së Lirisë, Agim Nesho tha në “Now me Erla Mëhillin” se me qeverinë Rama jemi përballë një...

Benjamin Netanyahu pritet të jetë sërish kryeminstër i Izraelit

Ish-kryeministri izraelit, Benjamin Netanyahu, duket se është gati për një rikthim të madh politik, pasi në Izrael u zhvilluan zgjedhjet e...

Sunak në aksion për Britaninë e Madhe: Janë bërë gabime, por dua të bashkoj partinë

Nuk ka kohë për të humbur, Rishi Sunak është thirrur të marrë në dorë qeverisjen e Britanisë së Madhe. Ai është kryeministri...

Princi i kurorës saudite, Mohammed bin Salman emërohet kryeministër

Princi i fuqishëm i kurorës i Arabisë Saudite, Mohammed bin Salman është emëruar kryeministër, një post që tradicionalisht mbahet nga mbreti. Djali...

‘Hoqëm dorë nga posti i kryeministrit’, Dritan Abazoviç flet për qeverinë e re

Kryeministri në detyrë i Malit të Zi, Dritan Abazoviç deklaroi se partia e kryesuar prej tij URA, nuk do të ketë...

Për cilin kryeministër britanik po ‘lufton’ Kina dhe pse? 

Kina duket se është investuar në mënyrë aktive në zgjedhjet e ardhshme në Mbretërinë e Bashkuar dhe po mbështet fuqishëm njërin...

Kurti me bashkatdhetarët në aeroport: U kemi shumë borxh për çlirimin e Kosovës

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti gjatë ditës së sotme ka vizituar ambientet e Aeroportit Ndërkombëtar “Adem Jashari”, ku është takuar me...