kryeministri

Kryeministri i Japonisë shkarkon djalin si ndihmës për ‘sjellje të papërshtatshme’

Kryeministri japonez Fumio Kishida ka thënë se do të largojë djalin e tij nga posti i sekretarit të tij ekzekutiv në mes të...

Emërohet kryeministri i ri i përkohshëm i Greqisë

Ioannis Sarmas, presidenti i Gjykatës së Auditimit në Greqi, emërohet si kryeministër i përkohshëm deri në zgjedhjet e 25 qershorit. Kjo pasi...

Kryeministri grek paditet për aksidentit e trenave që shkaktoi 57 viktima

Një grup që përfaqëson 57 viktimat e përplasjes së dy trenave në Greqi në shkurt, ka ngritur padi penale ndaj kryeministrit...

“Informova Von der Leyen”, kryeministri i Greqisë reagon pas arrestimit të Belerit

Kryeministri grek Kyriakos Mitsotakis ka reaguar për arrestimin e Fredi Belerit në Himarë një ditë më parë. Përmes një postimi në faqen...

Akuza për bullizëm, zv. kryeministri i Britanisë së Madhe jep dorëheqjen 

Zv. kryeministri dhe ministri i Drejtësisë së Britanisë së Madhe, Dominic Raab dha dorëheqjen sot. Rabb dha dorëheqjen pas një hetimi të...

Zbulohet motivi i sulmit ndaj kryeministrit të Japonisë, i dyshuari nuk është…

Ryuji Kimura, i dyshuar për hedhjen e një bombe tymuese ndaj kryeministrit japonez Fumi Kishida, ka një histori të paditur ndaj...

Parlamenti kinez zgjodhi Li Jiang si kryeministër të ri 

Kryeministri i sapozgjedhur i Kinës, Li Jiang, ka bërë betimin sot. Li është njeriu i parë i Partisë Komuniste të Shangait dhe...

Sot seanca vjetore e parlamentit kinez, pritet zgjedhja e kryeministrit të ri 

Kina hap sot seancën e saj vjetore parlamentare dhe Kongresi Popullor Kombëtar (NPC) është gati të zbatojë ndryshimet më të mëdha...

Boçi: Rama të japë dorëheqjen, ktheu kryeministrinë në mejhane korruptive

Deputeti i Partisë Demokratike, Luçiano Boçi mbajti fjalën e tij në seancën maratonë të Kuvendit këtë të enjte. Sipas tij kryeministri Rama...

Habit Bushati: Kryeministri jo gjithmonë ka të drejtë…

Ish-deputeti i Partisë Socialiste, Ervin Bushati u shpreh në një intervistë për Euronews Albania se kryeministri nuk ka gjithnjë të drejtë. Sipas...

Opozita në shesh, Rama poston videon në facebook. Ja ku ndodhet kryeministri

Kryeministri Edi Rama ka bërë reagimin e parë në rrjete sociale, teksa protestuesit e opozitës po grumbullohen për të marrë pjesë...

Berisha për 21 janarin: Nuk ikja nga Kryeministria dhe me çmimin e jetës sime

Kryetari i PD, Sali Berisha tha në emisionin Now në Euronews Albania se në 21 janar 2011 ka qenë në zyrën...

‘McGonigal’ nesër në interpelancë, Rama përballet me opozitën në Parlament

Seanca plenare e së enjtes pritet të sjell përballjen e kryeministrit Edi Rama me opozitën për çështjen e përfshirjes së tij...

Nën hetim kryeministri britanik, u filmua pa rrip sigurim

Policia në Mbretërinë e Bashkuar po “heton” kryeministrin Rishi Sunak, pasi ai u filmua duke mos vendosur rripin e sigurimit, ndërsa...

Yuri Kim në Kryeministri, në KLP prezantohen kandidaturat për shefin e SPAK

Ambasadorja Yuri Kim ka vizituar Kryeministrinë gjatë kohës që në Këshillin e Lartë të Prokurorisë prezantohen kandidaturat për drejtuesin e ri...

Historiani zbulon lëvizjen e Ramës, pse nuk shkoi kryeministri grek në Himarë

Historiani Arben Llalla tha në emisionin Review në Euronews Albania se shtyrja e vizitës së kryeministrit grek, Kiriakos Mitsotakis në Himarë...