kryeministria

“Operatori i Blerjeve të Përqëndruara”, jo më prokurime publike nga ministritë

Qeveria ka vendosur të krijojë një shoqëri aksionare për te kryer procedurat e veçanta për prokurimet publike në emër dhe llogari...

Rama mbledh punonjësit e kryeministrisë, u shpjegon sa u shkon rroga

Prezantimin e planit për rritjen e pagave kryeministri Rama e nisi nga punonjësit e kryeministrisë të cilëve u bëri me dije...

Ditë zie për viktimat e tërmetit, Rama ndez qirinj në ballkonin e Kryeministrisë

Një tërmet tragjik goditi Turqinë dhe Sirinë mëngjesin e së hënës duke shkaktuar mbi 36 mijë viktima dhe mijëra të plagosur. E...

‘Protesta e 6 dhjetorit, para Kryeministrisë’, Berisha: Po punohet për një skenar

Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha se në orën 12:00 më 6 dhjetor, protesta e opozitës do të zhvillohet para Kryeministrisë. Në...

Gur drejt kryeministrisë, lëndohet operatori i Euronews Albania

Gazetarja e Euronews Albania, Eksiola Shehu raportoi nga kryeministria pasi protestuesit çanë kordonin e policisë për të ndezur qirinj, duke ju...

FOTOLAJM| Policia kap lartësitë, efektivë në tarracat e institucioneve

Protesta e 12 nëntorit ka mobilizuar policinë dhe Forcat Speciale. Efektivë janë vendosur në tarracat e institucioneve përgjatë bulevardit ku po zhvillohet...

Blindohet Kryeministria, efektivët e policisë rrethojnë godinën

Këtë të shtunë, në orën 16:00 do të mbahet protesta kombëtare e opozitës para Kryeministrisë. Rreth 1 mijë efektivë policie janë në...

Blindohen dyert e Kryeministrisë pak orë para protestës

Dyert kryesore në katin e parë në hyrje të Kryeministrisë janë blinduar, duke u veshur me llamarinë të fortifikuar, pak orë...

Prindërit protestë para Kryeministrisë për mbylljen e kopshtit turk

Pas mbylljes së kolegjit ‘Mehmet Akif’, Ministria e Arsimit dhe Sportit dha urdhër në datën 15 shtator që të mbyllej edhe...

Veliaj për Luiza Gegën: S’ka luajtur sportin e sharjes së vendit

Kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj teksa është shprehur krenar për arritjet e kampiones Luiza Gega tha se kjo e fundit asnjëherë...

Sulmi kibernetik, rikthehen faqet e ministrive dhe sistemi i fiskalizimit

“Kunderofensiva e AKSHI-t dhe aleateve ndaj sulmit kibernetik po ecën me ritme të shpejta dhe në përputhje me planin e emergjencës”. Kështu...

Kryeministria për sulmin kibernetik: Sistemet s’janë prekur

Kryeministria ka reaguar sërish sot pas sulmit kibernetik që ka përfshirë sistemet shtetërore të të dhënave. Në deklaratën për mediat thuhet se sulmi...

Dyert e blinduara çmontohen nga godina e Kryeministrisë pas protestës

Pas përfundimit të protestës së thirrur nga kryetari i Partisë Demokratike Sali Berisha, janë çmontuar dyert e blinduara të katin e...

1000 policë në gatishmëri për mbarëvajtjen e protestës së 7 korrikut

Policia e shtetit ka nisur punën përgatitore lidhur me protestën e Partisë Demokratike që do të mbahet të enjten më 7...

Protestë në Tiranë për rritjen e çmimeve

Një grup qytetarësh ka nisur marshimin në bulevardin “Dëshmorët e Kombit”, rreth orës 17:00 të së martës. Ata po protestojnë për të...

Protestuesit bllokojnë rrugët, konfrontohen me policinë

Pas protestës para kryeministrisë, qytetarët bllokuan për disa orë qarkullimin e automjeteve në bulevardin “Dëshmorët e Kombit” si dhe në disa...