Kryesia e PD

Mbledhja e Kryesisë së PD/ Në shtator do kërkohen dy hetimet parlamentare

Mbledhja e parë e Kryesisë së Partisë Demokratike nën drejtimin e Lulzim Bashës, përveç mbledhjes së Kuvendit Kombëtar në 2 shtator,...

Këshilli Kombëtar pezullon nga funksioni Kryesinë e Partisë Demokratike

Këshilli Kombëtar vërejti se të gjitha vendimet dhe qëndrimet e Kryesisë së Partisë duke filluar nga data 6 Qershor 2023, janë...

Kryesia e PD: Mbledhja e Këshillit, sajesë e Bardhit për arsye personale politike

Kryesia e Partisë Demokratike ka reaguar me anë të një deklarate pak orë para se të zhvillohet mbledhja e Këshillit Kombëtar...

“Basha udhëhoqi betejën ndaj Berishës” Gazetari: Jepini meritat që i takojnë

Gazetari Reldar Deda ishte këtë të mërkurë i ftuar në emisionin “Now me Erla Mëhillin” për të komentuar zhvillimet e fundit...

Kandidati për kryetar i PD: Jam në garë për të fituar, mes meje e Bashës s’ka luftë

Kandidati për kryetar i PD, Gjergji Hani tha në një intervistë për Euoneës Albania se nëse s’do ishte i sigurt për...

Nesër mblidhet Kryesia e PD-së, rend dite procesi për zgjedhjen e kreut të partisë

Ditën e nesërme, në orën 17:00, do të mblidhet Kryesia e Partisë Demokratike. Bëhet e ditur se zhvillimi i mbledhjes ka ardhur...

Kryesia e PD merr vendimin, caktohet data e zgjedhjes së kryetarit të ri

Në mbledhjen e Kryesisë së Partisë Demokratike të mbajtur me 6 qershor 2023, Kryesia vendosi hapjen e procesit zgjedhor dhe mbajtjen...

Kryesia e PD miraton kandidatët për 6 bashkitë

Kryesia e Partisë Demokratike ka miratuar të enjten në mbrëmje emrat e 6 kandidatëve për zgjedhjet e pjesshme lokale të 6...