kryetari

“Askush nuk e ndalon dot”- Kthupi: Pas zgjedhjeve, PD do të ketë kryetarin e ri

Përfaqësuesi Ligjor i PD-së, Rezart Kthupi, ishte i ftuar këtë të mërkurë në studion e Euronews Albania ku foli në lidhje...

Kryetari i Zveçanit shkarkon nënkryetaren serbe: Tejkaloi kompetencat

Kryetari i Zveçanit, Ilir Peci ka shkarkuar nga detyra nënkryetaren e komunës Sladjana Pantovic. Ai tha se këtë vendim e ka marrë...

Berisha: Nuk merrem me pengjet, kreu i ri i PD do zgjidhet sipas statutit

Ish-kryeministri Sali Berisha deklaroi se kryetari i ri i PD do të zgjidhet sipas statutit të partisë. Në një bashkëbisedim me qytetarët...

Kryetari i Zveçanit mbaron orarin e punës, shoqërohet nën masa të rrepta nga policia

Kryetari i komunës së Zveçanit, Ilir Peci sapo ka dalë nga ndërtesa e komunës nën përcjelljen e forcave të policisë, raporton...

Kush mund ta marrë drejtimin e PD-së zyrtare, skenarët dhe prapaskenat

Rezultati i 14 majit rihapi edhe njëherë debatin brenda Partisë Demokratike. Ai që rihapi debatin dhe shumë skenarë ishte, Enkelejd Alibeaj...

Ekskluzive/ “S’dua të cilësohem vetëm si shqiptari”, flet kreu i ri i Zubin Potok

Izmir Zeqiri, kreu i ri i Komunës Zubin Potok, i dalë nga zgjedhjet e 23 prillit në Veri të Kosovës, tha...

Dështon raundi i parë për zgjedhjen e kryetarit të ri të Kushtetueses

Ka dështuar raundi i parë për zgjedhjen e krytarit të ri të Gjykatës Kushtetuese. Gjatë mbledhjes së Gjyqtarëve që u zhvillua këtë...

Dorëhiqet kryetari i PD në Dibër

Kryetari i Partisë Demokratike në Dibër, Ilir Krosi ka dhënë dorëheqjen. Krosi, i cili është përfaqësues i PD që drejtohet nga Sali...

Nisin procedurat për zgjedhjen e kryetarit të Gjykatës Kushtetuese

Gjykata e Lartë zgjodhi këtë të hënë anëtarin e 9 të Gjykatës Kushtetuese. Holta Zaçaj do zërë vendin e zv. kryetares...

Zgjedhjet për kreun e PD, sa anëtarë kanë votuar deri në orën 13:00

Komisioni i Organizimit dhe Kontrollit të Operacioneve Elektorale pranë Partisë Demokratike njofton që pjesëmarrja në votime për kryetar të PDSH deri...

Ivi Kaso: Kuvendi i 30 prillit vendos datën e zgjedhjeve për kryetarin e ri

Në 30 prill do të mblidhet Kuvendi i Partisë Demokratike i organizuar nga Komisioni i Rithemelimit. Ivi Kaso deklaroi se në këtë...

Qytetarët e Tiranës e shohin Erion Veliajn si një lider të fortë

Thuajse gjysma e qytetarëve të Tiranës (44,3%) mendojnë se kryebashkiaku Erion Veliaj është një lider i fortë. Po aq kryeqytetas (42,3%)...