kufiri

Dita e dytë e samitit të BE-së: Kufiri i çmimit të gazit është ende temë e nxehtë 

Sot mbahet dita e dytë e samitit të krerëve të shteteve dhe qeverive të vendeve anëtare të Bashkimit Evropian në Bruksel. Gjatë...

Vala e emigrantëve në Austri, 400 persona kalojnë kufirin çdo ditë

Autoritetet austriake janë shumë të shqetësuara, pasi numri aktual i emigrantëve i ngjan valës së madhe të vitit 2015. Gjendja e jashtëzakonshme...

Shqipëria zgjedh firmën e gruas së Toni Bler përballë Greqisë në Hagë për detin

Shqipëria ka kontraktuar një kompani britanike për t’u përfaqësuar në Hagë përballë Greqisë lidhur me çështjen e kufirit detar. Kështu tha Artur...

Arrin në 40 mijë numri i ushtarëve të NATO-s në kufirin e Europës me Rusinë

Numri i trupave nën komandën e NATO-s të vendosura në krahun lindor të aleancës ka arritur në 40 mijë ushtarë, 10...

Nga sot në Kosovë hyhet vetëm me dokument vaksinimi

Nga e shtuna për të udhëtuar drejt Kosovës nuk është e nevojshme vaksinimi me 3 doza, por mund të tregoni në...